Виконком НОК в онлайн режимі розглянув питання, пов’язані з перенесенням Олімпійських ігор в Токіо
02 Квітня 2020 Поділитися
Виконком НОК в онлайн режимі розглянув питання, пов’язані з перенесенням Олімпійських ігор в Токіо

Сьогодні в онлайн режимі під головуванням президента НОК, Олімпійського чемпіона Сергія Бубки відбулось засідання Виконкому Національного олімпійського комітету.

Головне питання на порядку денному – Ігри ХХХІІ Олімпіади в Токіо, які були перенесені на нову дату і пройдуть з 23 липня по 8 серпня 2021 року.

Виконавчий комітет висловив повну підтримку рішення та політики МОК та глибоку вдячність Олімпійській солідарності МОК за постійну підтримку спортсменів та команд у цей складний час.

Сергій Бубка ще раз поінформував про те, що прийняттю цього важливого рішення передувало багаторазове детальне обговорення з усіма суб’єктами світового олімпійського руху, членами МОК, Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Урядом Японії, національними олімпійськими комітетами і міжнародними федераціями.  

Активно були залучені і атлети-олімпійці з різних країн світу – на цьому під час засідання наголосили призерки Олімпійських ігор –  голова Комісії атлетів Ольга Саладуха і президент Асоціації олімпійців Ніна Уманець.  

Сергій Бубка відзначив, що 57% олімпійських ліцензій на Ігри в Токіо вже розіграні й залишаться дійсними, щодо решти  43% перепусток система кваліфікації буде доопрацьована міжнародними федераціями у співпраці з Міжнародним Олімпійським Комітетом з урахуванням інтересів усіх спортсменів, які повинні підійти до цих стартів у своїй найкращій формі.

«Було також вирішено, що Ігри збережуть назву «Олімпійських і Паралімпійських ігор Токіо-2020», а всі програми підтримки атлетів від Олімпійської Солідарності МОК щодо стипендій і грантів для команд будуть продовжені до 2021 року, до самого початку Ігор», - додав Сергій Бубка.

Виконком наголосив, що важливим є забезпечення постійної підтримки наших спортсменів, зокрема, продовження на рік терміну виплати державних стипендій, встановлених за підсумками виступу на провідних міжнародних змаганнях з урахуванням скасування головних стартів сезону у видах спорту.

 «Олімпійські ігри не відмінені, а перенесені, тому подальша підготовка українських спортсменів має бути забезпечена належним чином. Ми працюємо разом з Урядом, профільним комітетом Верховної Ради і депутатським корпусом щодо забезпечення належного бюджету для спорту. Зараз непростий час, коли спортсменам важко продовжувати повноцінні тренування. Все це зрозуміло, але на даний момент здоров’я важливіше. Впевнений, ми все це подолаємо і продовжимо цілеспрямовану підготовку до Олімпійських ігор», - підкреслив Міністр молоді та спорту, Олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт.

Медіа