Школярі Нікопольщини поспілкувались з Анастасією Коженковою в рамках #OlympicLab
20 Травня 2020 Поділитися
Школярі Нікопольщини поспілкувались з Анастасією Коженковою в рамках #OlympicLab

Відділення НОК України в Дніпропетровській області організувало й провело відеоконференцію з Олімпійською чемпіонкою з академічного веслування Анастасією Коженковою. Зустріч відбулася в рамках освітнього проекту НОК України та Coca-Cola Foundation #OlympicLab та зокрема його модулю – «Чат з чемпіонами та навички лідерства».

У конференції взяли участь керівництво та учні шкіл №6 та №10 міста Нікополь, а також представники Кам’янської та Придніпровських ЗОШ Нікопольського району. Модератом заходу став  виконавчий директор регіонального осередку Олександр Дювбаков.

На меті цієї онлайн-зустрічі було розкриття кількох важливих тем. По-перше, це як мотивувати себе до активних занять спортом та вести здоровий спосіб життя в умовах карантину та як побудувати свої тренування вдома. Олімпійська чемпіонка розповіла, що перші дні карантину видались для неї дуже важкими. Але вона змогла себе мотивувати до активних занять, пам’ятавши про свій фізичний стан, який у разі відмови від занять вдома довелось би надолужувати кропіткими тренуваннями. А він дуже важливий для атлетки, адже вона плекає надію завоювати ліцензію на участь у другій поспіль для себе Олімпіаді у Токіо.

 «Тренування – це ваше життя, ваш стан здоров’я та самопочуття, – каже чемпіонка. – Тому отримуйте задоволення від вправ, фізичного навантаження, бігайте, побільше ходіть, займайтесь своїм тілом. Не сидіть вдома без діла!», - наголосила Анастасія Коженкова.

Обговорювали також ІІІ Юнацькі Олімпійські ігри, де атлетка була присутня в якості посла НОК України.

«Я – представниця літнього виду спорту. Коли потрапила на зимову Олімпіаду – тут все було для мене новим. Не в якості організації побуту та змагань – тут все як і на літніх Іграх. А в плані видів спорту й їх особливостей. Наприклад, для мене хокей та фігурне катання, стрибки з трампліну або скелетон – це мандраж. Не розуміла особливості цих видів спорту, доки на власні очі їх не побачила, не поспілкувалась із спортсменами щодо тонкощів кожного з них. Загалом, Ігри – це насолода кожною миттю змагань. Це – драйв, емоції. І я всім вам бажаю їх відчути хоча б одного разу в житті!», – розповіла Олімпійська чемпіонка школярам.

Й, звичайно, не могли оминути  питання гендерної рівності у спорті. Згадавши, що проект НОК України «Олімпійське Лелеченя», як і авторський проект відділення НОК України в Дніпропетровській області «Вчитель+Учень=Олімпійський Дует» – повністю відповідають актуальній тематиці сьогодення.

На всі ці питання та теми зіркова гостя конференції відповідала більше години.  У свою чергу  діти розповіли про свій досвід тренувань у домашніх умовах. Дехто мотивував себе, дивлячись на приклад відомих спортсменів та кумірів з усього світу. Хтось взяв участь у флешмобах, започаткованих зірковими спортсменами та олімпійцями. Були й приклади, коли діти, які вдома не мали можливості займатись «своїм» видом спорту, вирішили спробувати себе у нових,  таких як: бадмінтон, вправи з власною вагою, елементи настільного тенісу та інші.

Заключне слово взяв директор Кам’янської ЗОШ Юрій Кавалєр, який подякував Анастасії Коженковій за дуже змістовну бесіду, побажав втілити у реальність її найзаповітнішу мрію у спорті, й запросив в якості зіркової гості до Олімпійського музею, який завдяки ініціативній групі фанатів цієї справи власноруч був заснований на базі школи й наразі є одним із кращих музеїв серед сільських шкіл України.

Останнє в медіа