Координаційна комісія МОК високо оцінила прогрес Пекіна 2022
10 Червня 2020 Поділитися
Координаційна комісія МОК високо оцінила прогрес Пекіна 2022

Триває підготовка до наступних зимових Олімпійських ігор. Під час онлайн-засідання Координаційна комісія Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) з проведення зимових Олімпійських ігор в Пекіні у 2022 році високо оцінила прогрес, досягнутий Оргкомітетом країни-господаря змагань.

«За останні кілька місяців Китай зіткнувся з неймовірно складним періодом - ми думаємо про всіх, хто постраждав. Ми раді бачити значне поліпшення ситуації в Китаї, що дозволяє Оргкомітету повернутися до майже нормальних умов роботи. Попри ці унікальні обставини, Пекін 2022 продовжує долати ключові віхи, що є справжнім свідченням його рішучості забезпечити всього за два роки ідеальну арену для кращих зимових спортсменів світу», - наголосив голова Координаційної комісії МОК Хуан Антоніо Самаранч, відзначивши, що такі зусилля надихають мільйони людей до занять зимовими видами спорту.

«Це дуже відповідає духу олімпізму, і поглядам президента МОК Томаса Баха, що спорт і фізична активність роблять великий внесок в здоров'я суспільства. Ми з нетерпінням чекаємо продовження нашої тісної співпраці з командою «Пекін-2022» протягом того критичного періоду підготовки, який відбудеться в найближчі місяці».

У свою чергу, виконавчий віцепрезидент Пекіна 2022 Чжан Цзяндун сказав: «Після спалаху COVID-19 і дотримуючись рекомендацій і вимог китайського уряду Пекін-2022 не тільки визначив пріоритети запобігання і контролю пандемії, а й зосередився на підготовці до Ігор. Пекін-2022 також вжив заходів щодо поліпшення управління, загального планування і координації проведення Ігор».

У ході зустрічі Оргкомітет Ігор підтвердив, що зараз знаходиться в стадії готовності. Для боротьби з викликами, що виникли в результаті глобальної пандемії, вони будуть сприяти подальшому зміцненню співпраці з зацікавленими сторонами  - МОК, Міжнародним паралімпійським комітетом та експертами олімпійського руху. Пекінська команда також підкреслила свої плани щодо постійного і ретельного моніторингу та аналізу глобального контексту, відповідної адаптації стратегій, посилення загальної координації та реагування на ризики й виклики, оскільки вони не шкодують зусиль при підготовці до проведення зимових Олімпійських ігор в Пекіні 2022 року.

Статус олімпійських об’єктів був одним з кількох тем для обговорення під час зустрічі. Члени комісії були раді почути про події, що відбуваються в олімпійських та паралімпійських селищах, оскільки було підтверджено, що частина селища Янцін, як і очікувалося, буде завершена до кінця поточного року.

Координаційна комісія вітала перший завершений сектор для тренувань в приміщенні в зоні змагань в Пекіні - «Крижаний сосуд». Цей об'єкт містить два міжнародних стандартних катка, один для шорт-треку, який буде використовуватися в якості місця для тренувань під час Ігор,  а інший - для керлінгу. Були представлені звіти про хід робіт в Національному центрі гірок і в Національному центрі гірськолижного спорту, обидва з яких будуть завершені цього року. Ці об'єкти стануть одними з багатьох, які допоможуть Пекіну до 2022 року досягти своєї мети  - залучити 300 мільйонів осіб до зимових видів спорту.

Комісія також заслухала оцінку, проведену Пекіном-2022 року у зв'язку з перенесенням Олімпійських ігор в Токіо з 2020 року на 2021 рік. Організаційний комітет прагне забезпечити досягнення основних результатів своєї роботи, особливо влітку 2021 роки, щоб уникнути будь-яких серйозних зіткнень з Олімпійськими іграми Токіо 2020.

Готуючись до напружених кількох місяців, МОК і Пекін 2022 взяли на себе зобов'язання продовжувати позитивну співпрацю, щоб звести до мінімуму будь-які наслідки відкладання Токіо 2020 року і використовувати всі можливості, які можуть допомогти оптимізувати Ігри в Пекіні у 2022 році.

Медіа