Виконавчий комітет МОК підтвердив розклад програми Парижа-2024
12 Червня 2020 Поділитися
Виконавчий комітет МОК підтвердив розклад програми Парижа-2024

Виконавчий комітет Міжнародного Олімпійського Комітету МОК під час онлайн засідання погодився зберегти раніше встановлений термін у грудні 2020 року для підтвердження програми змагань і квот спортсменів на Олімпійські ігри в Парижі 2024 року, включаючи розгляд подій в чотирьох додаткових видах спорту, запропонованих Оргкомітетом. Це рішення засноване на рекомендаціях Комісії з олімпійської програми після отримання відгуків від спортсменів, міжнародних спортивних федерацій, національних олімпійських комітетів і Парижа-2024.

Виконком МОК підкреслив, що рішення повинне ґрунтуватися на наступних раніше встановлених ключових принципах:

- скорочення загальної квоти спортсмена (включаючи всі нові види спорту) до 10 500;

- досягнення гендерної рівності в Олімпійських іграх на рівні видів змагань тта дисциплін, де це можливо;

- визначення пріоритетності нових видів програми, які дозволять розмістити спортсменів у межах існуючої квоти на спорт;

- нові види програми лише за наявності існуючих арен.

«Виняткова ситуація, викликана COVID-19, вимагає виняткових заходів. Тому будь-яке рішення, що стосується програми заходів на Париж-2024, має відображати Олімпійську програму 2020 року, включаючи новий етап «нової норми». Виконавчий комітет МОК підтвердив життєво важливе значення зниження витрат і складності проведення Олімпійських ігор, особливо щодо вимог до місця проведення », - сказав президент МОК Томас Бах. «Що стосується програми заходів, ми зберегли крайній термін визначений у грудні 2020 року, хоча нові види спорту тепер не можуть бути протестовані на олімпійській арені, але ми повинні дати впевненість зацікавленим спортсменам, їх НОКам, федераціям і Організаційному комітету».

Після підтвердження початкового терміну на грудневому засіданні Виконкому МОК буде прийнято рішення за запитами від 20 з 27 Олімпійських міжнародних федерацій про зміни в видах програми Париж-2024.

Крім того, підтвердження включення чотирьох додаткових видів спорту, запропонованих Оргкомітетом Ігор-2024 - брейкданс, скейтбординг, спортивне скелелазіння і серфінг, - також буде визначено на засіданні в грудні, попередньо схваленому на сесії МОК в червні 2019 року.

Медіа