Всеукраїнська естафета Олімпійського дня пройшла мурами Луцького замку та бруківкою міста Лева
12 Червня 2020 Поділитися
Всеукраїнська естафета Олімпійського дня пройшла мурами Луцького замку та бруківкою міста Лева

Масштабна онлайн-естафета Олімпійського дня, яку Національний олімпійський комітет ініціював у рамках святкування Дня заснування Міжнародного Олімпійського Комітету, продовжує свій поступ Західною Україною. За допомогою сучасних засобів зв’язку, олімпійські осередки з одного куточка країни до іншого передають естафету вшанування відродження Олімпійського руху, розповідаючи про спортивні здобутки й збираючи воєдино з окремих букв символічний надпис «OLYMPIC DAY IN UKRAINE 2020-06-23» та утверджуючи головні ідеї олімпізму.

За традицією кожен естафетний день розпочинається з напутніх слів президента НОК України, Олімпійського чемпіона Сергія Бубки: «Дійсно, естафета Олімпійського дня ще раз єднає Україну і усіх нас. Приємно щодня бачити креативний, цікавий підхід наших осередків до реалізації естафети Олімпійського дня. Сьогодні ми раді завітати Волинь та Львівщину».


Олімпійська родина Волині на чолі з керівником регіонального осередку НОК Романом Карпюком зустрічала естафетну «R» у стінах Луцького замку, який є візитівкою області. Знана поза межами краю й спортивна гордість краю – атлети, які підіймалися на олімпійські п’єдестали у різні роки  - Неллі Тараканова, Володимир Татарчук та Руслан Машуренко. Сьогодні атлети Волині активно готуються до власних головних змагань й ведуть боротьбу за заповітні путівки до Токіо. Тож з побажаннями  вдалих стартів, енергії та перемог, передали естафетну «А» відділенню НОК Україну Львівській області, яке очолює Юрій Турянський.


З глибокою шаною Львівщина плекає власну олімпійську спадщину. На прикладі іменитих олімпійців: Віктора Чукаріна, Петра Короля, Олександра Петріва, Яну Шемякіну, Андрія Котельника, а також принципах та цінностях олімпійського руху зростає й молоде покоління атлетів. Всі вони запальні та енергійні, що наочно продемонстрували під час яскравої руханки на майданчику Високого замку. З побажаннями продовжити славні традиції українських олімпійців та перемог на Олімпійських іграх в Токіо естафетна «І» прямує на Івано-Франківщину.


Свої відеовітання Олімпійській родині з нагоди Олімпійського дня передали міський голова Львова Андрій Садовий, а також відома діячка закордонного українства з далекої Атланти, колишня голова Світової комісії спорту до 2019 року, членкиня НОК України Лариса Барабаш-Темпл, яка зробила вагомий особистий внесок у міжнародне визнання та подальший розвиток національного олімпійського руху, всебічну підтримку підготовки та участі спортсменів України в Олімпійських іграх.

Медіа