Івано-Франківщина та Закарпаття ділилися спортивними традиціями в рамках естафети Олімпійського дня
15 Червня 2020 Поділитися
Івано-Франківщина та Закарпаття ділилися спортивними традиціями в рамках естафети Олімпійського дня

Новий формат Олімпійського дня в Україні продовжує розкривати креативність та традиції спортивних регіонів країни. Нагадаємо, цього року, Національний олімпійський комітет ініціював у рамках святкування Дня заснування Міжнародного Олімпійського Комітету Всеукраїнську масштабну онлайн-естафету. За допомогою сучасних засобів зв’язку, олімпійські осередки діляться спортивними здобутками регіонів та збирають воєдино з окремих букв символічний надпис «OLYMPIC DAY IN UKRAINE 2020-06-23». Сьогодні естафету вшанування відродження Олімпійського руху отримав карпатський край.

«Раді вітати та відвідати, хоч і онлайн, два чудових спортивних регіони Івано-Франківщину та Закарпаття. Щирі слова вдячності за активну роботу, прекрасні ініціативи та поширення олімпійських цінностей Олімпійським родинам Прикарпаття та Закарпаття на чолі з Мирославом Карабіним та Іваном Риляком», - привітав учасників чергового етапу естафети президент НОК, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка.

Івано-Франківщина пишається визначними досягненнями олімпійських медалістів – Романа Гонтюка, Христини Стуй, Андрія Федчука та інших видатних атлетів. Тут активно дбають про збереження олімпійської спадщини та активно долучаються до різноманітних проєктів, зокрема наприкінці минулого року в рамках  акції «Олімпійська спадщина» на одному з карпатських масивів атлети та спортивні діячі висадили  понад 4 тисячі хвойних дерев. Наразі ж олімпійці Прикарпаття наполегливо ведуть підготовку до головних стартів чотириріччя в Токіо. З побажанням наснаги та перемог передали естафету Закарпаттю.


У різні роки цей зелений край нашої країни прославляли Йосип Беца, Марина Копча-Ткаченко, Ніна Гецко-Лобова, Йожеф Сабо та багато інших іменитих олімпійців. Задля збереження та примноження олімпійської спадщини спортивна громада сонячного Закарпаття нині працює над відкриттям «Народного музею олімпійської та спортивної слави Срібної землі». І його стіни обов’язково поповняться яскравими експонатами та великою кількістю нагород, адже спортсмени докладають максимум зусиль, аби вибороти заповітні путівки на  Олімпійські ігри. Тож з побажаннями вдалих стартів,  естафетна «Е» вирушила на Рівненщину.


Свої відеовітання Олімпійській родині з нагоди Олімпійського дня передали президент Олімпійської Академії України Марія Булатова, представники влади у регіонах - заступник голови Івано-Франківської ОДА Роман Маланій, заступник міського голови Івано-Франківська Олександр Левицький, заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк та міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Традиційно отримуємо вітання від закордонного українства - побажання успіхів у підкоренні олімпійських вершин передав відомий діяч громадського та спортивного життя української діаспори в Америці, президент Української Спортової Централі Америки і Канади (УСЦАК) Мирон Биц.

Медіа