-
НОК України
- Історія
- Команда
- Проєкти
- Суб'єкти олімпійського руху
- Структури
-
Офіційні документи
- Лист Томаса Баха про створення Фонда солідарності
- Звіт про роботу НОК України у 2021 році
- Олімпійський порядок денний 2020+5
- Антидопінгові правила Олімпійського руху України
- Звіт про діяльність НОК у 2020 році
- Програма розвитку Олімпійського руху в Україні на період 2019-2022 років
- Звіт про діяльність НОК 2015-2018
- Положення про атрибутику та нагородну діяльність
- Олімпійська хартія
- Етичний кодекс Олімпійського руху України
- Звіт про роботу НОК України у 2019 році
- Декларація VIII Олімпійського саміту
- Список заборонених препаратів-2019
- Календар спортивних подій 2020
- Звіт про роботу НОК України у 2017 році
- Конкурс «Олімпійський орнамент»
- Звіт про діяльність НОК України у 2016 році
- Список заборонених препаратів-2020
- Медичний кодекс
- Промова президента МОК Томаса Баха з нагоди 25-річчя НОК України
- Статут НОК України
- Всесвітній антидопінговий кодекс
- Олімпійський порядок денний 2020 20+20 рекомендацій
- Олімпійська книга
- Олімпійський куточок
- Олімпійська бібліотека
- Державні закупівлі
- Спонсори
- Контактна інформація
- Новини
-
Олімпійські змагання
- Олімпійські ігри
- Юнацькі Олімпійські ігри
- Європейські ігри
- Всесвітні пляжні ігри
- Європейські юнацькі олімпійські фестивалі
- Виступи українців на Олімпійських іграх
- Виступи українців на Юнацьких Олімпійських іграх
- Виступи українців на Європейських іграх
- Виступи українців на Європейських юнацьких олімпійських фестивалях
- ЄЮОФ2023-Венеція

У той час як світ працює над вирішенням проблеми пандемії COVID-19, жінки та дівчата повинні бути як учасниками, так і лідерами цього процесу, щоб їх здобутки не втрачалися, а краще майбутнє для всіх стало реальністю, зазначають ООН Жінки.
Організація наголошує, що через гендерну нерівність вплив COVID-19 вже відчувається жінками й дівчатками в багатьох сферах, і ця реальність не оминула і спорт. Аналітична записка під назвою «COVID 19, Жінки, дівчатка і спорт: покращуй спосіб життя» чітко вказує на те, що «існуючі розриви між жінками й чоловіками, дівчатками та хлопчиками як в елітному, так і в масовому спорті можуть збільшитися, якщо уряди, спортивні організації, спонсори, громадянське суспільство, спортсмени, ЗМІ та агентства ООН не поставлять жінок і дівчат в центр і не враховують їх специфічні потреби в планах реагування та відновлення».
Відповідно до ініціативи «Спорт для рівності поколінь», коаліції за участю багатьох зацікавлених сторін, започаткованої організацією ООН Жінки та Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) в березні з метою просування гендерної рівності, документ фокусується на впливі пандемії на жінок і дівчат в спорті в п'яти ключових сферах: лідерство, гендерне насильство, економічні можливості, участь і представництво засобів масової інформації, а також участь дівчаток у спорті.
У доповіді також представлений ряд рекомендацій, які можна втілювати як під час поточної кризи, так і при плануванні відновлення і після неї, зокрема:
- Продовжувати інвестувати в жіночий спорт;
- Включити жінок в створення і реалізацію планів відновлення;
- Проводити великі консультації з жінками та чоловіками (спортсменами, тренерами, суддями, медичними командами та іншими спортивними професіоналами), щоб краще зрозуміти, як криза по-різному впливає на них, і вжити відповідних заходів;
- Залучати спортсменів-чоловіків, журналістів, тренерів та інших союзників-чоловіків для захисту жіночих видів спорту;
- Залучати високопоставлених осіб для підвищення обізнаності про гендерні аспекти кризи тощо.
Слід відзначити, всі учасники Олімпійського руху, як на спортивних аренах, так і за їх межами, невпинно працюють над поліпшенням гендерного балансу. Спорт є однією з найпотужніших платформ для просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок і дівчаток. Число жінок, що беруть участь в Олімпійських іграх, значно збільшилося - з 34 відсотків в Атланті в 1996 році до очікуваного нового рекорду в 48,8 відсотка в Токіо-2020 та зобов'язання досягти повної гендерної рівності на Олімпійських іграх в Парижі у 2024 році. МОК також змінив правила, щоб дозволити одному спортсменові й одній спортсменці спільно нести свій прапор під час церемонії відкриття, і закликає всі національні олімпійські комітети використовувати цю можливість.
МОК також взяв на себе провідну роль у заохочуванні рівності серед жінок і чоловіків, зокрема довівши число керівних посад, що займають жінки, до 37 відсотків, замість запланованих у 2020 році 30 відсотків. Кілька тижнів тому організація оголосила склад своїх комісій, де 47,7 відсотка посад займають жінки, - конкретний результат реформ Олімпійського порядку денного 2020.
Цей імпульс триває протягом останніх кількох місяців, коли МОК тісно співпрацював з усіма зацікавленими сторонами Олімпійського руху, задля того, щоб гарантувати, що гендерна рівність залишається в порядку денному, незважаючи на наслідки кризи COVID-19.
Після публікації свого проекту-огляду гендерної рівності у 2018 році, МОК разом з міжнародними федераціями та НОКами зосередив свою роботу щодо забезпечення гендерної рівності на виконанні 25 рекомендацій, викладених в документі. Завдяки певним діям та зобов’язанням було досягнуто значного прогресу в багатьох областях. Одним з конкретних прикладів є публікація Порядкових рекомендацій для підтримки співробітників МОК і зацікавлених сторін в забезпеченні збалансованого представництва чоловіків і жінок на всіх комунікативних платформах.
У зв'язку зі скасуванням низки заходів та форумів, наразі МОК готує серію вебінарів і віртуальних семінарів, присвячених питанням гендерної рівності, з тим щоб продовжити діалог із зацікавленими сторонами й забезпечити комплексне розгортання зусиль.
Роль спорту як потужного інструменту, що сприяє забезпеченню гендерної рівності, широко обговорювалася на минулому тижні в ході глобального діалогу, ініційованого Організацією Об'єднаних Націй, для вирішення проблем, що стоять перед світовою спільнотою сьогодні.
«Жінки у спорті не повинні залишатися на стадії відновлення. Коли ми говоримо про відновлення після COVID, нам потрібно спиратися на вже досягнуті успіхи та враховувати інтереси уразливих груп, як частини нашого суспільства», - відзначила заступник голови Комісії атлетів МОК, бронзова призерка Олімпійських ігор зі стендової стрільби Данка Бартекова.

