Бібліотечна система Хмельниччини поширює ідеї олімпізму
09 Липня 2020 Поділитися
Бібліотечна система Хмельниччини поширює ідеї олімпізму

Задля підвищення інтересу різних верств населення до спорту та історичної спадщини, за ініціативи обласного відділення НОК України в Хмельницькій області, бібліотекарі подільського краю долучилися до ювілейних заходів з нагоди 40-річчя естафети олімпійського вогню, що проходила напередодні XXII Олімпійських ігор.

На майданчику біля обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся краєзнавчий урок «Естафета Олімпійського вогню».  Присутні перехожі протягом двох годин мали можливість ознайомитися з традицією смолоскипової  естафети олімпійського вогню, започаткованої на Іграх ХІ Олімпіади, переглянути тематичну літературу та плакати, надані закладу під час всеукраїнської акції НОК України «Олімпійська книга» у 2011-2019 роках, а також видання місцевих краєзнавців та фахівців сфери фізичної культури, представлених на книжково-ілюстративній виставці «Ігри, що підкорили світ»  сфотографуватись зі смолоскипом, який несли в руках учасники естафети  на шляху від Олімпії до Москви в 1980 році.

Перший заступник регіонального осередку НОК Віктор Флентін - один з-поміж 192 факелоносців Хмельниччини,  презентував атрибутику, талісмана XXII Олімпійських ігор та в деталях розповів про урочисті події, що відбувалися 8-9 липня 1980 р. в краї  під час  проходження естафети олімпійського вогню 5 районами за маршрутом від Дністра до межі з Вінницькою областю, а також про підсумки виступів подолян на тих Іграх.

Крім того, на вебсайті бібліотеки до уваги користувачів представлений віртуальний краєзнавчий урок «Естафета олімпійського вогню.

А представники Ярмолинецької центральної бібліотеки підготували і розмістили публікацію «40 років тому Ярмолинеччина зустрічала вогонь Олімпіади-80» в місцевій газеті “Вперед”.

Медіа