Ветерани спорту Хмельниччини відзначили ювілей естафети олімпійського вогню 1980 року
13 Липня 2020 Поділитися
Ветерани спорту Хмельниччини відзначили ювілей естафети олімпійського вогню 1980 року

За ініціативи регіонального осередку Національного олімпійського комітету України у Хмельницькій області проходять заходи щодо популяризації олімпійського руху в регіоні, присвячені 40 – річчю проходження естафети олімпійського вогню краєм напередодні XXII Олімпійських ігор.

Пів сотні факелоносців естафети олімпійського вогню 1980 року та бігунів їх супроводу віком від 55 до 86 років з різних міст і районів області зібралися в приміщеннях офісу регіонального відділення, де мали змогу ознайомитися з понад 600 експонатами спеціально розгорнутої виставки - товарами широкого вжитку та сувенірами тогочасного періоду.

Далі 30 бадьорих сивочолих атлетів здійснили символічний пробіг центральними вулицями Хмельницького, згадавши події 40-річної давнини, коли на різних однокілометрових етапах 192 факелоносці  краю пронесли олімпійський вогонь шляхами п’яти районів від межі з Чернівецькою до межі з Вінницькою областями. Варто відзначити, що  незважаючи поважний вік, учасники пробігу ведуть активний здоровий спосіб життя, перебувають в хорошому фізичному та емоційному стані та передають  досвід молоді. Про це засвідчило навіть те, що більшість з них спромоглися без особливих зусиль пробігти 3 кілометри в екіпіруванні естафетника 1980 року.

На шляху руху ветерани здійснили 4 зупинки та покладанням квітів вшанували пам'ять борців за волю України. Кілька хвилин затрималися біля спортивної дошки пошани з матеріалами про кращих атлетів, тренерів та колективів фізкультури краю, три стенди якої було оновлено безпосередньо напередодні  пробігу.

Фінішували факелоносці на бігових доріжках спорткомплексу «Поділля», де згодом провели естафету 10 по 40 метрів серед 2 команд  передаючи факели. На завершення заходу подякою Асоціації ветеранів спорту України та оплесками привітали голову правління обласного осередку  громадської організації, члена виконкому регіонального відділення НОК, заслуженого працівника фізичної культури  та спорту України, почесного громадянина міста Хмельницького Віктора Барбалюка. Багато в чому, саме завдячуючи старанням цього 85-річного ініціативного і невгамовного ветерана і відбулося це свято спорту, за яким з цікавістю спостерігали містяни,  долучаючись до спільного фотографування з бігунами і олімпійським символом-смолоскипом.

Окрім того на стадіоні відбулася зустріч факелоносців з молодою і титулованою легкоатлеткою краю - Мариною Бех-Романчук, яка продовжує вдома наполегливо готуватись до стартів в Токіо,налаштовуючись на високий результат і боротьбу за місце на  олімпійському п’єдесталі.

Медіа