Олімпійці Слобожанщини поділилися спогадами про естафету Олімпійського вогню 1980 року
14 Липня 2020 Поділитися
Олімпійці Слобожанщини поділилися спогадами про естафету Олімпійського вогню 1980 року

З 4992 кілометрів естафети Олімпійського вогню 1980 року 126 км пройшло по території Слобожанського краю. 126 факелоносців пронесли вогонь Ігор XXII Олімпіади на ділянці від Чутово Полтавської області до пропускного пункту Гоптівка. Спогадам про цю подію й була присвячена зустріч, що пройшла за ініціативи відділення НОК України Харківській області

На зустрічі були присутні учасники естафети та запрошені гості: Олександр Попов, Петро Богула, Валерій Камчатний, Тарас Шевченко, Сергій Шаповалов, Анатолій Бондаренко, Михайло Зима, Любов Задорожна, Лілія Самсонова, дворазова Олімпійська чемпіонка Олімпіади, Заслужений майстер спорту з легкої атлетики Людмила Джигалова.

Факелоносці із захопленням розповідали про незабутній день, коли 40 років тому Олімпійський вогонь прибув до меж області та урочисто був внесений у серце міста Харкова на майдан Конституції.

Привітав з цією знаменною подією всіх присутніх голова Відділення НОК України в Харківській області Віктор Христоєв  та за дорученням колег по відділенню вручив учасникам естафети Олімпійського вогню пам’ятні футболки до 40 річчя знаменної дати.

«Віримо, що це повинно повторитися знову, але для цього ми всі повинні здорово попрацювати та продовжувати й впроваджувати не словами, а справами Олімпійські цінності та ідеали спорту: Дружбу, Повагу, Досконалість. Відбудувати сучасну спортивну інфраструктуру і не тільки її», - наголосив очільник регіонального осередку НОК України.

Учасники зустрічі поклали квіти до бюста дворазового Олімпійського чемпіона Юрія Пояркова  та вшанували пам’ять уславленого волейболіста та учасників естафети, які пішли з життя, хвилиною мовчання.
У рамках заходу також пройшов "Чат з чемпіоном"  - напрям  освітнього проєкту, що реалізується НОК України  спільно з Coca-Cola Foundation, #OlympicLab, героїнею якого стала Людмила Джигалова.

Медіа