100-річчя від Дня народження видатного олімпійського лідера Хуана Антоніо Самаранча
17 Липня 2020 Поділитися
100-річчя від Дня народження видатного олімпійського лідера Хуана Антоніо Самаранча

Рівно сто років тому народився легендарний діяч в історії спорту, з іменем якої асоціюється розквіт олімпійського руху, - Хуан Антоніо Самаранч. Протягом понад двох десятиріч, що цей геніальний організатор очолював Міжнародний Олімпійський Комітет, Олімпійські ігри отримали нове дихання як найпрестижніші мультиспортивні змагання Планети.

Хуан Антоніо Самаранч був не лише успішним і мудрим управлінцем, завдяки прогресивним поглядам якого олімпійський спорт отримав необхідну фінансову підтримку, а й блискучим громадським діячем, який відстоював інтереси спортсменів та вбачав їх провідну роль не лише на спортивних аренах, а й поза ними - у прийнятті стратегічних рішень розвитку спорту.

Саме за його ініціативи олімпійці стали повноправними членами МОК, була створена Комісія атлетів, та започатковано перші стипендії найсильнішим спортсменам. Нагадаємо, що президент НОК України, член Виконкому МОК, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка, якого Хуан Антоніо називав найвидатнішим спортсменом ХХ століття, став першим українцем, який увійшов до цього органу, будучи діючим атлетом.

Хуана Антоніо Самаранча по праву можна назвати хрещеним батьком українського спорту. Теплі та дружні відносини завжди пов’язували  цю легендарну постать та олімпійську родину України. Саме за часів його президентства в МОК були здійснені перші кроки українського олімпізму та відбулося офіційне визнання Незалежної України як повноправної країни-учасниці світового олімпійського руху, а його візити до нашої країни, а також Українського Олімпійського дому під час літніх й зимових Олімпійських ігор були сповнені повагою та  високою оцінкою здобутків українських спортсменів.

Зважаючи на ту неоціненну спадщину, що лишив по собі олімпійський лідер, цілком логічно, що він був удостоєний звання довічного почесного президента МОК.

Олімпійська родина України згадує Хуана Антоніо Самаранча з великою шаною та любов’ю. 

Останнє в медіа