Олімпійський чемпіон Андрій Хіміч – серед претендентів на звання «Почесний громадянин Черкащини»
28 Липня 2020 Поділитися
Олімпійський чемпіон Андрій Хіміч – серед претендентів на звання «Почесний громадянин Черкащини»

Черкаська обласна рада розпочала процедуру визначення Почесного громадянина Черкащини. Наразі надійшли клопотання про трьох претендентів: головний енергетик ДП «Черкаський облавтодор» Микола Рибій, заступник голови Черкаського обласного товариства політв’язнів та репресованих Анатолій Василенко та Олімпійський чемпіон із веслування на каное Андрій Хіміч.

Цьогоріч прийнято рішення запровадити онлайн-голосування, аби почути думку громади для визначення кандидата на це почесне звання. Про це повідомив голова обласної ради Анатолій Підгорний, саме на його сторінці в мережі «Фейсбук» і триває голосування.

«Визначення претендента відбудеться за встановленою процедурою під час роботи постійних комісій та сесії обласної ради. Але я хотів би почути думку громадськості з цього приводу і донести її до членів комісій. Тож пропоную черкащанам визначити кандидатуру, яка на їхню думку гідна звання «Почесний громадянин», - прокоментував голова обласної ради Анатолій Підгорний.

Відділення НОК України в Черкаській області та спортивна спільнота регіону підтримують кандидатуру Андрія Івановича Хіміча на звання «Почесного громадянина Черкащини». Він здобув золоту олімпійську нагороду в Токіо в далекому 1964 році. Це було перше олімпійське «золото» для Черкащини. З того часу він залишається єдиним Олімпійським чемпіоном в області. Андрій Іванович своїми спортивними перемогами прославив місто далеко за його межами, багато років присвятив спорту та вихованню молодого покоління. Він є героєм спорту, справжнім прикладом для наслідування.

Підтримати кандидатуру Андрія Хіміча та проголосувати можна за посиланням https://www.facebook.com/AnatoliyPidgorniyCheoblrada/

Довідково:

Андрій Хіміч народився 14 грудня 1937 року. Навчався у Черкаському педагогічному інституті. Після інституту працював у Черкаській ДЮСШ і тренером із веслування ЦР ДСТ «Авангард». У складі збірної СРСР  виборов золоту медаль у змаганнях із веслування на каное під час Олімпійських ігор у Токіо. Був тренером збірної СРСР, а згодом і збірної Болгарії  з веслування на байдарках і каное. З 1985 року переїхав у Чорнобай і працював тренером секції веслування понад 10 років.

Андрій Хіміч – чемпіон ХVIII Олімпійських ігор 1964 року м. Токіо (Японія), багаторазовий чемпіон Європи, багаторазовий чемпіон світу, заслужений майстер спорту, заслужений тренер СРСР, заслужений тренер Республіки Болгарія з веслування на каное. Почесний громадянин міста Черкаси, Почесний громадянин смт. Чорнобай, Почесний громадянин с. Руська Поляна.

Медіа