Дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан провів #OlympicLab для веслувальників Одещини
07 Жовтня 2020 Поділитися
Дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан провів #OlympicLab для веслувальників Одещини

Дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан взяв участь в проєкті #OlympicLab НОК України, що реалізується за підтримки «Coca-Cola Foundation». В рамках напрямку «Розвиток/ добробут – пізнай себе» він поспілкувався з юними веслувальниками Чорноморська та провів майстер-клас.

Участь в заході взяли 22 юних веслувальники Чорноморської федерації каное (11 хлопців та 11 дівчат). Захід проходив на тренувальній базі спортсменів, що знаходиться на території Чорноморського судноремонтного ліцею, що на Олександрівському водосховищі.

Чорноморська федерація каное існує лише п’ять років, але має вже певні успіхи, так в цьому році на юнацькому чемпіонаті України вихованки тренера Дмитра Єфімова завоювали 5 медалей: Дар’я Павлюк – три срібні медалі, а Ганна Іванова – дві бронзові. Веслування викликає чималий інтерес місцевих дітлахів, так влітку тут займаються до 70-ти спортсменів. Але й і для спортсменів, які мають певні успіхи, і для початківців, приїзд такого майстра як дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан, який зараз очолює національну збірну України - це подія та великий поштовх у розвитку. Це підтвердили після заходу і самі спортсмени, і тренер Дмитро Єфімов.

Сам знаменитий спортсмен розпочав займатися веслуванням двадцять років тому. За цей період він зробив блискучу кар’єру, ставши одним з найтитулованіших спортсменів в історії українського веслування та має вже певні успіхи на тренерському шляху – і як головний тренер збірної, і як тренер-практик, підготувавши призерів Європейських ігор, чемпіонатів світу та чемпіонату Європи серед юніорів.

У своєму захоплюючому виступі чемпіон, зокрема, зупинився на тому, які перешкоди доводилося долати на шляху до  олімпійської вершини, що медалі - це не тільки наполегливі тренування, але й постійна робота над собою. Також він розповів про велику роль наставника В’ячеслава Сорокіна у своєму житті. У своїй нинішній роботі Юрій використовує і свій досвід як спортсмена, і знання, який отримав від свого тренера, вивчає і наукову літературу, зокрема що стосується такої важливої складової як харчування. Втім, юних спортсменів цікавили і складові успіху знаменитого веслувальника, і головні події його кар’єри. Відповідаючи на питання, олімпієць акцентував увагу на тому, як важливо проявляти характер, постійно долати себе: «Постійна робота над собою - це запорука успіху», - відзначив спортсмен.

Зустріч з уславленим веслувальником була напевно неповноцінною без практичної частини. На березі Юрій Чебан, на власному прикладі, показав увагу юних спортсменів на найголовнішому – на техніці веслування на каное, розклавши технічну частину на безліч деталей, кожна з яких важлива для досягнення мети, а мета, у амбіційних спортсменів одна – перемога. Після цього кожен зі спортсменів вже сам показав майстру, як він засвоїв урок. В цьому процесі Юрій Чебан корегував дії учнів і, якщо той заслуговував, нагороджував похвалою. Почало вже смеркатися, але присутні – тренери, юні спортсмени, представники телебачення, чітко бачили робочий процес, адже очі палали і в знаменитого спортсмена, і в юних веслувальників.

Який проєкт НОК України без олімпійських подарунків. Спочатку – почесному гостю, потім тренерам, а далі, звісно ж, юним спортсменам, які були дуже вдячні організаторам – відділенню НОК України в Одеській області – за організацію такої пам’ятної зустрічі, адже це відмінний імпульс для подальших тренувань забезпечений. Також спортсмени Чорноморської федерації каное від олімпійського осередку отримали спортінвентар.

«Зустріч вийшла дуже корисною для нас. Ми слухали Юрія Чебана дуже уважно, щоб потім це використовувати під час тренувань. Почути наживо людину, яка добилася таких висот в спорті, получити настанови щодо техніки – що може бути краще. Це відмінна мотивація в роботі», - розповіли призерки юнацького чемпіонату України-2020 Дар’я Павлюк та Ганна Іванова.

Дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан також відзначив користь від таких зустрічей: «Ми і поспілкувалися, і провели майстер-клас. Також юні спортсмени отримали подарунки від НОК України – дітлахам це завжди приємно. Найголовніше, вважаю, що відбувся контакт з молоддю. відбулася така зустріч, яка, сподіваюсь, була корисна для них. Безпосередня робота зі спортсменами – це основна складова моєї тренерської діяльності. Це мені дуже близько, для мене це рідне, тому я цим займаюся і цим, власне, живу».

Медіа