«Спорт для всіх – спорт заради життя»
19 Листопада 2008 Поділитися
«Спорт для всіх – спорт заради життя»

На початку листопада у Джентинг Хайлендс (Малайзія) проходив 12-й Всесвітній Конгрес «Спорт для всіх», організований олімпійською Радою Малайзії під патронатом комісії «Спорт для всіх» Міжнародного Олімпійського Комітету за сприяння Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO) та Генеральної Асоціації міжнародних спортивних федерацій (GAISF). Цьогорічний Конгрес проходив під гаслом «Спорт для всіх – спорт заради життя», у якому взяло участь 505 фахівців із 96 країн світу.

Перед учасниками виступили 15 провідних лекторів, які висвітили 20 актуальних тем.
Робота Конгресу проходила у пленарному та секційному режимі за 5 напрямками – фізична активність молоді, роль «Спорту для всіх» у світі інформаційних технологій та проблеми покоління, яке старішає, «Спорт для всіх» і соціальна справедливість, ініціативи Олімпійського і спортивного руху «Спорт для всіх».

Україну на поважному форумі представляли члени виконкому Національного олімпійського комітету – голова комісії НОК «Олімпійська освіта і культура» Марія Булатова та ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України Володимир Платонов.
Наша делегація активно брала участь в обговоренні проблемних питань, які піднімалися на Конгресі та поділилася досвідом впровадження «Спорту для всіх» в Україні.

Підсумком Конгресу стала декларація, яка була одноголосно прийнята учасниками.
В декларації йдеться про проблеми та шляхи їх вирішення, рекомендації щодо розвитку партнерства і конкретних дій щодо формування здорового й активного способу життя для всіх поколінь, звернення до всіх зацікавлених сторін: урядів країн; міжнародних, національних, регіональних та місцевих спортивних організацій; навчальних закладів та громадськості.
Наступний Конгрес відбудеться 14-17 червня 2010 року у Фінляндії, темою якого буде «Олімпійський рух у суспільстві». 

Медіа