Слов’янськ прийняв третій турнір з триатлону на призи Віктора Зємцева
17 Жовтня 2020 Поділитися
Слов’янськ прийняв третій турнір з триатлону на призи Віктора Зємцева

У місті Слов’янськ відбулися треті змагання з триатлону на призи майстра спорту України міжнародного класу, чемпіона світу Віктора Зємцева – особисто-командний чемпіонат України за програмою дуатлону, чемпіонат України з естафет та відкритий чемпіонат Донецької області з дуатлону серед дорослих, юніорів, юнаків, кадетів і спортсменів-любителів.

Спортсменів та їх наставників вітали почесні гості заходу: Слов’янський міський голова Вадим Лях, заступник начальника управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Сергій Горбунов, перший віцепрезидент федерації триатлону України, президент Донецької обласної федерації з триатлону Сергій Красновський, виконавчий директор-відповідальний секретар Відділення НОК України в Донецькій області Дмитро Подопригора, директор Школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова, заслужений тренер України, старший тренер збірної команди України та головний тренер Донеччини з триатлону Георгій Драгулян, заслужений тренер України, головний суддя змагань Валерій Биков.

Теплі слова від ініціатора та ідейного натхненника змагань, чемпіона світу-2005, десятиразового переможця на дистанції IRONMAN (2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2010, 2012, 2015) Віктора Зємцева присутнім передав майстер спорту України міжнародного класу з триатлону, учасник Олімпійських ігор 2000, 2004 і 2008 років Андрій Глущенко.

Усього турнір зібрав 187 учасників: перший старт – 74 професійних спортсмени та любителі, другий – 54 юнаків і кадетів, третій – 36 дівчат і кадеток. Змагання організували з дотриманням діючих протиепідемічних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я. На жаль, через карантин цього року не змогли приїхати триатлети з-за кордону, проте склад команд регіонів України виявився достатньо представницьким – це Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Луганська, Львівська, Одеська, Полтавська, Харківська, Черкаська області й місто Київ.

Спортсмени боролися за програмою дуатлону, тобто долали маршрут бігом і на велосипеді. Дорослі визначали кращих на дистанції, що склала 5 км бігу + 20 км велогонки + 2,5 км бігу. Дистанція для хлопців і дівчат – 2 км біг + 8 км велогонка + 1 км біг. Зміна етапів проходила в спеціальній транзитній зоні, де кожному атлетові було відведено власне місце для зберігання екіпірування.

Кращих спортсменів нагородили медалями, грамотами, пам’ятними плакетками та подарунками від організаторів і спонсорів змагань: Міністерства молоді та спорту України, федерації триатлону України та Донецької обласної федерації з триатлону, Слов’янської міської ради, управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, Відділення НОК України в Донецькій області. Команди-переможниці отримали спеціальні кубки від Віктора Зємцева.

Медіа