Вінницькі веслувальники долучилися до «ECOlympic»
23 Жовтня 2020 Поділитися
Вінницькі веслувальники долучилися до «ECOlympic»

В усіх регіонах нашої держави Національним Олімпійським комітетом України спільно з Coca-Cola Foundation реалізується Всеукраїнський спортивно-інтерактивний проєкт серед дітей та молоді #OlympicLab, завдяки якому, відбувається знайомство з провідними спортсменами держави, олімпійцями, поширюються олімпійські цінності, правила здорового харчування, доноситься інформація про те, як будувати кар’єру, дотримуватися гендерної рівності та багато іншого. За ініціативи відділення НОК України у Вінницькій області в рамках проєкту #OlympicLab 22 жовтня у місті над Бугом, на базі Вінницької обласної СДЮСШОР із веслування ім. Юлії Рябчинської, проведено модуль «ECOlympic». Нагадаємо, екомодуль започаткований цього року відповідно до програми Міжнародного Олімпійського комітету «Юні лідери змін МОК».

Участь в екоакції взяли вихованці Вінницької обласної СДЮСШОР із веслування ім. Юлії Рябчинської, їхні тренери і два славетних місцевих олімпійці. Зокрема, Заслужений майстер спорту України з плавання, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор, голова відділення НОК України у Вінницькій області Павло Хникін і Майстер спорту України Міжнародного класу з легкої атлетики, учасник Олімпійських ігор, директор СК «Здоров’я» Андрій Ковенко. 

Павло Хникін розповів молоді про екологічні проблеми та необхідність дбати про навколишнє середовище. 
– Збиратимемо сміття біля веслувальної бази, аби він із берега не потрапляв до Південного Бугу. Міжнародний Олімпійський комітет переймається не тільки розвитком спорту, але й вихованням молоді. Модуль «ECOlympic» є дуже корисним, ми проводимо у Вінниці його вдруге, – сказав Павло Хникін.     

Учасники заходу від представників відділення НОК України у Вінницькій області отримали футболки із символікою OlympicLab, рукавички і сміттєві мішки. Діти збирали сміття у гарному гуморі, адже розуміли, що виконують корисну для всіх справу. До того ж у цей день була гарна сонячна погода. Молодь власним прикладом продемонструвала, як можна, не докладаючи надзвичайних зусиль, зробити оточуючий простір чистим і красивим. 

–Чудово, коли навколо нашої спортивної бази чисто. Важливо, щоб рибалки менше смітили. Адже це заважає веслувати. Можна зачепитися за сітку тощо, – прокоментував 15-річний веслувальник Даніель Хорницький. 

–Коли ми веслуємо на байдарках, дуже заважають пластикові пляшки та скляні банки. Вони можуть вдарити човен. Самі спортсмени ніколи сміття у воду не кидають.  Раніше ми вже виходили на прибирання території парку лікарні ім. Ющенка, а ось прилеглу до веслувальної бази території організовано прибираємо вперше, – додала 14-річна Аріна Чермін, яка мріє стати майстром спорту і тренером. 

Завершився екологічний захід спільним фото на згадку.

 

 

Медіа