Генеральна асамблея НОК України затвердила Антидопінгові правила Олімпійського Руху України
11 Грудня 2020 Поділитися
Генеральна асамблея НОК України затвердила Антидопінгові правила Олімпійського Руху України

XXXV Генеральна асамблея Національного олімпійського комітету, що через карантинні обмеження відбулась в онлайн форматі, затвердила Антидопінгові правила Олімпійського руху України. Цей крок став логічним продовженням планомірної політики НОК в боротьбі за чистоту спорту і жорсткої позиції нульової терпимості до допінгу.

Національний олімпійський комітет реалізовує низку просвітницьких антидопінгових заходів, організовуючи семінари для спортсменів, тренерів та фахівців, а також випускаючи методичні рекомендації й спеціалізовану літературу. Зокрема, нещодавно спільно з Міністерством молоді та спорту і Національним антидопінговим центром (НАДЦ) було проведено 2 антидопінгових вебінари на тему «Основні зміни у Всесвітній антидопінговій програмі», до яких долучилось понад 350 спортсменів, а також 200 тренерів, лікарів та фахівців спорту.   

Відзначимо, що у рамках антидопінгового курсу в серпні цього року НОК, за пропозицією Асоціації  національних олімпійських комітетів (АНОК), підписав Декларацію щодо Впровадження НОК Всесвітнього Антидопінгового Кодексу 2021 Року. На основі вищезгаданого Кодексу,  Олімпійським комітетом спільно з НАДЦ розроблено Антидопінгові Правила Олімпійського Руху України, які після розгляду  у вересні на засіданні Виконкому НОК, були передані для розгляду на Генеральну асамблею.

Відповідно до норм та принципів документу, всі суб’єкти олімпійського руху зобов’язуються:  визнавати і виконувати Кодекс та дотримуватися Правил; уникати будь-яких контактів з особами, які порушили антидопінгові правила; інформувати НАДЦ та відповідну міжнародній федерації про такі порушення,  не допускати, щоб будь-яка особа, яка відбуває тимчасове відсторонення або період дискваліфікації, була членом або відбиралася в будь-яку команду чи обіймала будь-яку посаду в організаціях чи органах Олімпійських сторін; вжити відповідних заходів для дотримання Кодексу, тощо.

Більш детально з Правилами можна ознайомитися за посиланням

http://noc-ukr.org/about/officialdocuments/antidopingovi-pravila-olimpiyskogo-ruhu-ukraini-/

Медіа