Томас Бах переобраний президентом МОК на другий термін
11 Березня 2021 Поділитися
Томас Бах переобраний президентом МОК на другий термін

Олімпійський чемпіон Томас Бах був переобраний президентом Міжнародного Олімпійського Комітету на чотирирічний термін. На 137-й сесії МОК, яка відбувається у віртуальному режимі, 67-річний німець отримав 93 голоси "за" і 1 "проти" з 94 дійсних голосів. Відзначимо, участь у голосуванні взяли члени МОК, олімпійські чемпіони – президент НОК України Сергій Бубка і віцепрезидент НОК Валерій Борзов.

Томас Бах, який завоював «золото» у складі збірної Німеччини з фехтування на рапірах на Олімпійських іграх Монреаль-1976, був обраний президентом МОК на сесії МОК в 2013 році в Буенос-Айресі на перший восьмирічний термін. Цей термін закінчиться в день закриття Олімпійських ігор Токіо-2020 8 серпня цього року, як було вирішено Виконавчим комітетом МОК. Його другий термін на посту президента МОК почнеться відразу після цього і завершиться в 2025 році.

«Щиро дякую вам за цей надзвичайний голос довіри та впевненості. Для мене це ще більш приголомшливо, враховуючи численні реформи та багато складних рішень, які нам довелося прийняти, і які торкнулись усіх нас», - відзначив президент Бах після виборів.

«Ви знаєте, що мене це глибоко зворушує. Коли ви вперше обрали мене своїм президентом в 2013 році в Буенос-Айресі, я сказав, що хочу очолити МОК відповідно до девізу моєї передвиборчої кампанії «Єдність в різноманітті» і бути президентом для всіх вас та всіх наших зацікавлених сторін. Це зобов'язання поширюється і на мій другий та останній термін. Мої двері, мої вуха і моє серце залишаються відкритими для кожного з вас. Я сподіваюся, що можу розраховувати на вашу незмінну відданість, підтримку та дружбу також протягом цих чотирьох років».

Протягом свого першого періоду на посаді президента МОК Томас Бах ініціював реформи «Олімпійського порядку денного-2020» для майбутнього МОК і олімпійського руху, які були прийняті на сесії МОК в Монако в 2014 році. Незадовго до його переобрання, сесія МОК одноголосно схвалила підсумковий звіт «Олімпійського порядку денного-2020». «Олімпійський порядок денний-2020» глибоко змінив Олімпійські ігри, МОК та олімпійський рух.

У своїй промові до членів МОК, президент Бах наголосив: «Ви знаєте мене досить добре, і я також з нетерпінням чекаю на те, щоб продовжити досягати з вами амбітних цілей в посткоронавірусному світі. Під час цієї кризи ми на власному гіркому досвіді дізналися, що ми можемо відповідати нашому олімпійському гаслу «Швидше, вище, сильніше» як у спорті, так і в житті, лише якщо ми будемо працювати разом в дусі солідарності».

Під час свого президентства Томас Бах отримав в жовтні минулого року престижну Сеульську премію миру - премію, яка, за його словами, належить всьому МОК і всьому олімпійському руху. Він підкреслив, що без підтримки такої кількості людей по всьому світу досягнення миру за допомогою спорту ніколи б не могло бути здійснено. У 2019 році він був нагороджений Премією миру Джема-Папандреу в Афінах. Ця нагорода вручається окремим особам і групам, які зробили «видатний внесок у справу миру».

Від імені Олімпійської родини України президент НОК Сергій Бубка привітав Томаса Баха з переобранням на пост Президента МОК.

"Одностайна підтримка Вашої кандидатури, продемонстрована нашими колегами, є високою оцінкою та визнанням Вашого надзвичайного внеску у розвиток олімпійського руху, його єдності та цілісності.

Ваші досягнення задля сталого розвитку та побудову мирного й кращого світу за допомогою спорту та олімпізму справді надихають", - йдеться у вітанні.

Медіа