Сергій Бубка: Програма підтримки атлетів-стипендіатів НОК відіграє важливу роль в інтеграції спортсмена в подальшому житті по завершенні кар’єри
06 Квітня 2021 Поділитися
Сергій Бубка: Програма підтримки атлетів-стипендіатів НОК відіграє важливу роль в інтеграції спортсмена в подальшому житті по завершенні кар’єри

У своїй діяльності Національний олімпійський комітет України приділяє велику увагу розширенню можливостей атлетів через різноманітну систему освітніх програм, грантів, залучення до спортивного управління тощо. На цьому наголосив президент НОК, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка під час онлайн-зустрічі з атлетами-стипендіатами та головами регіональних відділень з нагоди Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку.

Він зауважив, що атлети  відіграють провідну роль не лише на спортивних аренах, а й поза ними - у прийнятті стратегічних рішень розвитку спорту. Цієї політики, започаткованої президентом МОК Хуаном Антоніо Самаранчем, за ініціативи якого олімпійці стали повноправними членами Міжнародного Олімпійського Комітету, дотримується й Олімпійський комітет України - успішно працює Комісія атлетів НОК, атлети представлені у складі Виконкому НОК, окрім того НОК ініціював створення Комісій атлетів при усіх національних федераціях, а також сприяє отриманню нових знань спортсменів, зокрема, через освітні програми на платформі Athlete365, а також через інформаційно-освітній проєкт «SPORTCAMP&MORE», ініційований Олімпійськими медалістками Наталією Добринською і Оленю Говоровою.  

Відзначимо, що і серед пріоритетів нещодавно прийнятою Сесією МОК стратегічної карти подальшого розвитку світового олімпізму - Olympic Agenda 2020+ є саме роль атлетів, посилення їх прав, захист чистих спортсменів, залучення найкращих спортсменів.  

За словами Сергія Бубки, протягом 10 років реалізації програми НОК щодо надання фінансової підтримки атлетам-стипендіатам практичне навчання пройшли близько 200 спортсменів. І вже з квітня, коли розпочинає свою роботу новий склад стипендіатів, розмір стипендії буде збільшено вдвічі.  В цілому, НОК виділить цього року на таку програму близько 1 мільйона гривень

«Програма підтримки атлетів-стипендіатів – це прекрасна ініціатива НОК, яка відіграє дуже важливу роль в інтеграції спортсмена в подальшому житті після завершення кар’єри, в отриманні нових знань та практичних навиків управлінської діяльності у сфері фізичної культури, спорту та олімпійського руху», - наголосив президент НОК.

Він з приємністю згадав яскраві приклади олімпійців, а згодом стипендіатів НОК, які  успішно побудували кар’єру в спортивній сфері - Ніна Лемеш,  Діна Міфтахутдінова, Дарія Згоба, привітав новий склад атлетів-стипендіатів та побажав успіхів й натхнення  на шляху подальшої реалізації.

«Спортивна кар'єра швидкоплинна, тому треба дивитися в майбутнє заздалегідь. Ми розраховуємо на сучасне бачення та креативні ідеї наших стипендіатів, які можуть дати нове дихання діяльності наших регіональних відділень», - підкреслив Сергій Бубка.

Медіа