Тенденції олімпійського шляху до 2025 року: солідарність, діджиталізація, довіра, економічна і фінансова стійкість
06 Квітня 2021 Поділитися
Тенденції олімпійського шляху до 2025 року: солідарність, діджиталізація, довіра, економічна і фінансова стійкість

Саме на цьому сьогодні під час онлайн-зустрічі з атлетами-стипендіатами та керівниками регіональних відділень Національного олімпійського комітету України наголосив президент НОК України, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка, який приділив велику увагу обговоренню основних напрямків стратегічного плану подальшого розвитку світового олімпізму – Olympic Agenda 2020+5, прийнятого на нещодавній Сесії Міжнародного Олімпійського Комітету.

«Це план перетворення викликів на можливості. Головні тенденції для шляху до 2025 року: солідарність, діджиталізація, довіра, економічна і фінансова стійкість. Одним із пріоритетів Olympic Agenda 2020+5 є атлети, посилення їх прав, захист чистих спортсменів, залучення найкращих спортсменів та зміцнення безпечного спорту. МОК продовжує політику нульової толерантності до допінгу, боротьбу з маніпуляціями в спорті», - відзначив президент Олімпійського комітету.

Сергій Бубка поінформував, що в рекомендаціях належне місце займає сталий розвиток, екологічні питання, впровадження гарного управління, а також вихід за межі олімпійської спільноти й охоплення тих, хто не об'єднаний олімпійськими цінностями.

Він наголосив, що одним із ключових напрямків Порядку денного є діджиталізація. «Всі ми живемо в час цифрової епохи. Сучасні виклики, як ніколи, посилюють важливість цифрових технологій. Тому, безумовно, діджиталізація відіграє велику роль у розвитку олімпійського руху та олімпійського спорту, але цей вплив повинен мати розумні межі. Сьогодні для популяризації олімпійських видів спорту, для активного залучення молоді до занять спортом МОК рекомендує міжнародним федераціям інтегрувати у вже існуючі олімпійські види нові віртуальні моделі, в яких належне місце займає фізична активність», - сказав він.

Сергій Бубка навів приклад ефективного використання сучасних віртуальних можливостей фізичної рухливості у велосипедному спорті: сьогодні спортсмен, використовуючи вдома велотренажер, може долати будь-які відстані, траси за допомогою спеціальних онлайн-програм через екран телевізора чи гаджету.

«Саме в цьому контексті може йти мова про використання сучасних онлайн-можливостей для розвитку чинних олімпійських видів спорту й навіть про можливе включення цих віртуальних дисциплін в олімпійську програму, але не про включення кіберспорту як окремого виду спорту», - додав президент НОК. «Також МОК планує зробити доступними онлайн-програми та цифрові інструменти з залученням спортсменів-олімпійців для аудиторії, яка активно використовує в своєму повсякденному житті відеоігри, щоб підтримати її фізичне і психологічне благополуччя», - зазначив Сергій Бубка.

Медіа