- НОК України
- Новини
-
Олімпійські змагання
- Олімпійські ігри
- Юнацькі Олімпійські ігри
- Європейські ігри
- Всесвітні пляжні ігри
- Європейські юнацькі олімпійські фестивалі
- Виступи українців на Олімпійських іграх
- Виступи українців на Юнацьких Олімпійських іграх
- Виступи українців на Європейських іграх
- Виступи українців на Європейських юнацьких олімпійських фестивалях
- Доброчесність спорту


Питання підготовки спортсменів Донеччини до участі в Іграх XXXII Олімпіади, які мали пройти в столиці Японії Токіо ще торік, але були перенесені через пандемію, обговорили на засіданні обласного організаційного комітету 14 квітня.
Захід відбувся під керівництвом голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка за участі керівників структурних підрозділів Донецької ОДА. До спілкування в режимі онлайн долучилися очільники територіальних громад, представники яких є кандидатами на участь у майбутніх Іграх.
Павло Кириленко повідомив, що в 2021 році кількість олімпійців Донецької області, які є претендентами на поїздку в Токіо, складає 38 спортсменів з 13 видів спорту, при цьому наказом Міністерства молоді та спорту до відповідного списку включено 24 атлети регіону.
«Область активізувала медичний супровід підготовки спортсменів, науково-методичне та матеріально-технічне забезпечення цього процесу. Важливе питання – створення гідних умов для тренувань, заохочення атлетів та їх наставників для досягнення високих спортивних результатів. Так, щороку виплачуємо 70 обласних стипендій перспективним спортсменам (з них 40 для олімпійців), з 2020 року – стипендії і тренерам, за 2019-2020 роки придбано житло для 16 із них (8 є представниками олімпійських видів спорту)», - відзначив він.
Начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області Володимир Мицик додав, що проєкт щодо здійснення адресних виплат спортсменам та тренерам на території Донецької області для придбання житла на умовах співфінансування на рівні 50% з місцевих бюджетів обласному бюджету є єдиним подібним в Україні. Зокрема, програмою охоплено 6 спортсменів, які є кандидатами на участь в Олімпійських іграх: легка атлетика – Аліна Логвиненко, Наталя Семенова, Сергій Смелик, Вікторія Калюжна, боротьба греко-римська – Олександр Чернецький, стрибки у воду – Станіслав Оліферчик.
Володимир Мицик акцентував увагу на дефіциті необхідної спортивної інфраструктури в регіоні та країні, наголосивши, що Донецька облдержадміністрація та окремі громади докладають вагомих зусиль для її оновлення.
«Сьогодні статус бази олімпійської та паралімпійської підготовки має стадіон «Металург» у місті Бахмут, який відповідає міжнародним нормам, також у Слов’янську розташовано басейн, який дозволяє проводити тренування провідним спортсменам. Зараз ведеться реконструкція 50-метрового басейну «Нептун» у Маріуполі, і введення його в експлуатацію дасть нашим олімпійцям можливість готуватися до змагань найвищого рівня у комфортних умовах», - зазначив він.
Серед нагальних питань, що потребують вирішення на рівні територіальних громад, члени засідання позначили покращення спортивної інфраструктури (будівництво нових і реконструкція існуючих споруд, оснащення їх сучасним інвентарем); поліпшення житлово-побутових умов спортсменам і тренерам; призначення міських стипендій та одноразових грошових винагород для учасників Олімпійських ігор та їх тренерів.
Станом на початок квітня 2021 року безпосередньо до Олімпійських ігор готуються 5 спортсменів Донецької області: олімпійські ліцензії здобули Олександр Хоцянівський, представник боротьби вільної у ваговій категорії 125 кг, та Інна Логутенкова, спортсменка з кінного спорту (виїздка); олімпійські нормативи виконали легкоатлети Ольга Саладуха (потрійний стрибок, її результат – 14.52 м), Олександр Сітковський (марафон, 2:11:25) і Мар’ян Закальницький (спортивна ходьба на 50 км, 3:46:28). Інші представники Донеччини намагатимуться потрапити до олімпійської збірної через відбір, який триватиме до 5 липня включно.