Співробітники, студенти та олімпійці Буковини долучились до Всеукраїнського Дня довкілля
18 Квітня 2021 Поділитися
Співробітники, студенти та олімпійці Буковини долучились до Всеукраїнського Дня довкілля

16 квітня 2021 року у Чернівцях відбувся екологічний захід, Всеукраїнського проекту Національного олімпійського комітету України #OlympicLab «Екологічний напрямок» присвячений Всеукраїнському Дню довкілля, який щороку проводиться у третю суботу квітня, починаючи з 1999 року.

У цей день відбуваються заходи, спрямовані на покращення екологічного стану навколишнього середовища, збереження довкілля, очищення водних джерел, озеленення місцевості. Головною метою проведення таких заходів є привернення уваги до проблем навколишнього середовища і їх вирішення шляхом очищення довкілля, збільшення екологічної свідомості громадян та їхньої культури поведінки на природі.

Екологічний захід відбувся за ініціативи керівника наукового проекту МОН України «Інноваційна модель реалізації та формування патріотизму дітей засобами олімпійської освіти» доцента Ярослава Галана та співробітників кафедри теорії та методики фізичного виховання та спорту ЧНУ імені Юрія Федьковича та сприяння Відділення Національного олімпійського комітету України в Чернівецькій області. У дійстві взяли участь чемпіон світу з легкої атлетики, учасник трьох Олімпійських ігор, голова відділення Національного олімпійського комітету України в Чернівецькій області – Іван Гешко, доцент ЧНУ Анна Гакман, викладачі ЧНУ Світлана Дудіцька, Тетяна Григоришина, викладач ЧВКУ КНТЕУ Микола Кочубей, лаборант Валерія Славінська, студентка спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», стипендіат відділення НОК в Чернівецькій області Анна-Марія Костинюк. До участі було залучено і молоде юне покоління, зокрема Тарас та Сашко Гешки. Захід проведено з дотриманням усіх протиепідемічних вимог, установлених МОЗ України.

Як відомо, на сьогодні існує велика проблема забруднення природи, тому реалізація подібних заходів є позитивним чинником для популяризації очищення навколишнього середовища серед громадськості, зокрема молодого покоління.

Проведення таких заходів сприяє збереженню та зміцненню здоров’я населення, збільшенню тривалості та покращенню якості життя. Крім того, вони заохочують до здорового продуктивного способу життя. Варто зазначити, що такого роду рухова активність попереджає утворення різноманітних хвороб та здійснює їх профілактику, а також позитивно впливає на відновлення організму після COVID-19.

У ході заходу було здійснено очищення місцевості в межах річки Прут, а саме паркової території вздовж її узбережжя. Учасники активно брали участь у цьому процесі, своїм прикладом закликаючи усіх небайдужих громадян берегти та дбати про природу, піклуватися і не забруднювати довкілля.

Пропонуємо усім охочим долучитися до заходу з метою покращення стану навколишнього середовища, а також своїми діями проявити активну громадянську позицію. Просимо Вас не бути байдужими до цієї проблеми та очистити певну територію у своїй місцевості, адже від наших дій залежить екологічне майбутнє не лише України, а й усієї планети.

Медіа