Добробут та підтримка спортсменів у центрі дискусій Міжнародного форуму атлетів 2021 року
27 Травня 2021 Поділитися
Добробут та підтримка спортсменів у центрі дискусій Міжнародного форуму атлетів 2021 року

Стартував 10-й Міжнародний форум атлетів, який вперше проводився у віртуальному форматі на платформі Athlete365. Майже 2000 спортсменів і представників олімпійців зібралися разом для участі в дводенному заході, приуроченому відзначенню 40-річчя створення Комісії атлетів Міжнародного Олімпійського Комітету.

Перший день форуму був присвячений обговоренню та вивченню двох найважливіших тем: добробут та підтримка спортсмена.

«Ми святкуємо 40-річчя Комісії атлетів МОК. Але замість того, щоб дивитися в минуле, потрібно дивитися в майбутнє», - наголосив під час відкриття форуму президент МОК Томас Бах.

«Я запрошую вас до плідної та відкритої дискусії. У вас буде багато можливостей зробити так, щоб ваші голоси були почуті на цьому форумі, скориставшись інструментами, що маєте у своєму розпорядженні».

Голова Комісії атлетів МОК Кірсті Ковентрі розповіла про секційні засідання, що передували форуму: «З континентальних засідань було зроблено три основні висновки: по-перше, важливість ефективності Комісії атлетів; по-друге, активна участь і тісна співпраця з комісіями атлетів та їх відповідними організаціями; і по-третє, щоб Комісія атлетів МОК максимізувала можливості для зв’язку і взаємодії з іншими комісіями атлетів. Я сподіваюся, що ми зробимо це тут в найближчі два дні. У нас є три основні цілі Форуму: інформувати, будувати і обговорювати».

Визнаючи і розуміючи вплив пандемії COVID-19 на спортивний світ і життя атлетів, організатори визначили психічне здоров'я спортсмена одним з ключових напрямків IAF 2021.

До обговорення цього важливого питання долучився член робочої групи МОК з питань психічного здоров'я Абхінав Біндра, Олімпійська чемпіонка з гірськолижного спорту Ліндсі Вонн, голова комісії атлетів Малі Каді Кануте Тункара, голова комісії атлетів Міжнародної федерації з академічного веслування Фріда Свенссон та медичний та науковий директор МОК, доктор Річард Баджет.

«Дуже важливо вести відкриту розмову. Як спортсмени, ми маємо сильніший голос, тож якщо ми зможемо використовувати цей голос, щоб продовжити розмову про психічне здоров'я і допомогти стати більш нормальним, тим краще», - підкреслила  Ліндсі Вонн.

У ході обговорень було представлено новий набір інструментів МОК «Психічне здоров'я елітних спортсменів». Відзначимо, що інструментарій психічного здоров'я - одна з ряду програм, що були розроблені для спортсменів за останній рік, оскільки вони щосили намагалися впоратися з наслідками пандемії COVID-19, включаючи перенесення Олімпійських ігор в Токіо 2020 року. Ознайомитися з інструментарієм можна за посиланням https://olympics.com/ioc/news/ioc-launches-safe-sport-action-plan-and-mental-health-toolkit-for-elite-athletes  

Джеймс Маклеуд, директор Олімпійської солідарності та департаменту МОК по зв'язках з НОКами, та Лана Хаддад, головний операційний директор МОК, розповіли про модель фінансування Олімпійських ігор і програм підтримки, доступних для спортсменів і НОК. 

Нагадаємо, у квітні 2020 року Олімпійська солідарність вирішила збільшити свою підтримку національним олімпійським комітетам в їх підготовці та участі в Токіо-2020 на 25,3 мільйона доларів США. Це рішення послідувало за підтвердженням додаткового бюджету в розмірі 15 млн доларів США, необхідного для продовження до 2021 року програм Олімпійської солідарності для спортсменів (олімпійські стипендії для спортсменів в Токіо-2020, гранти підтримки команд та підтримка спортсменів-біженців), які охоплюють 1600 спортсменів з 185 НОК.

«Модель розподілу олімпійських доходів гарантує, що спортсмени з усіх команд і куточків земної кулі, незалежно від їх виду спорту або біографії, зможуть скористатися доходами, отриманими від Олімпійських ігор. 90 % доходу МОК розподіляє між Олімпійським рухом, що відповідає 3,4 млн. доларів США на день. Тому ми називаємо це солідарністю і продовжуємо відстоювати її», пояснила Лана Хаддад.

Крім основних пленарних засідань, учасники змогли отримати доступ до віртуального «торговельного майданчику», де вони могли ознайомитися з  інформацією та матеріалами з різних тем. Другий день форуму буде присвячений підготовці до Олімпійських ігор в Токіо-2020 і зимових Олімпійських ігор в Пекіні-2022, обговоренню «Олімпійського порядку денного 2020+5»  та його значенню для спортсменів, а також сесії питань та відповідей з президентом МОК Томасом Бахом.

Медіа