У Львові нагородили переможців 6-го творчого конкурсу «Олімпійська писанка-2021»
01 Червня 2021 Поділитися
У Львові нагородили переможців 6-го творчого конкурсу «Олімпійська писанка-2021»

У Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського, за участю знаменитих спортсменів, митців та науковців відбувся фінальний акорд Шостого творчого конкурсу «Олімпійська писанка». Упродовж чотирьох місяців до організації проєкту була залучена неймовірна кількість людей. Писанкові шедеври представили шість областей України: Львівська, Волинська, Рівненська, Запорізька, Черкаська, Дніпропетровська. Виставку відвідали гості з України та Польщі. Понад 200 робіт конкурсантів опубліковано у Facebook на сторінці авторки проєкту, аспірантки ЛДУФК Іванни Литвинець. Це рекордна кількість за всі роки проведення.

Організували проєкт культурно-мистецький відділ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, громадська організація «Центр виховання національної еліти» у співпраці з відділенням Національного олімпійського комітету України у Львівській області, управлінням молоді та спорту ЛОДА, Львівським обласним відділенням Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, управлінням освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР, громадською організацією «Твереза Галичина».

У привітальному слові професор  Юрій Бріскін наголосив: «Ініціатива  Львівського державного університету фізичної культури з проведення конкурсу «Олімпійська писанка» – чудове поєднання писанкарських традицій українського народу і давньогрецьких олімпійських традицій».

Продовжили нагородження представники спорту і мистецтва: чемпіон України з боксу Іван Данча та муза суддівської колегії – методист з естетичного виховання і народних традицій Львівського обласного центру народної творчості і культурно-просвітницької роботи, яка проводить майстер-класи з писанкарства в різних техніках Оксана Бондар.

Зазначимо, що найкращою роботою з використанням сучасних, креативних засобів  було обрано писанку авторства учениці СЗШ №60 м. Львова Софії Галінич (12 років), виконану в техніці «джгутова філігрань» з поєднанням технології освітлення світлодіодами LED.

Найбільшу писанку, оформлену різними елементами спорту і оздоблену композиційно, виготовила учениця ліцею ім. Василя Симоненка м. Львова Олена Сорока (17 років), яка була відзначена за багатогранність, монументальність.

Незабутньою була зустріч з триразовою учасницею Олімпійських ігор з вільної боротьби, чемпіонкою та призеркою Європейських ігор, чемпіонатів Європи, чемпіонатів світу – Юлею Ткач, яка завітала із сином Ярославом та невтомною у творчих пошуках Музою журі Наталею Карабін – переможницею IV творчого конкурсу «Олімпійська писанка-2015», яка викладає сучасні техніки мистецтва в художній студії м. Львова.

«В Україні так багато молодих талантів. Радію, що популяризуєте спорт і вірю, що в майбутньому будете найкращими митцями України, – зазначила Юлія Ткач, – Дякую, що долучаєтеся до таких конкурсів. Дякую, що приїхали. Натхнення вам і успіхів!».


Медіа