У Чернігові презентовано «Зірки спорту Приудайського краю»
19 Липня 2021 Поділитися
У Чернігові презентовано «Зірки спорту Приудайського краю»

З нагоди 30-річчя створення Національного олімпійського комітету України та 20-річчя створення відділення НОК України в Чернігівській області вийшли друком два томи книги «Зірки спорту Приудайського краю» автором яких є Заслужений тренер України з легкої атлетики та Заслужений працівник фізичної культури та спорту України Михайло Марченко. Книги були презентовані спортивній та тренерській спільноті, журналістському загалу та громадськості Чернігівщини.

 Участь у заході, що відбулася в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка, взяли почесні гості серед яких: перший заступник голови обласної ради, перший заступник голови Відділення НОК України в Чернігівській області, заслужений майстер спорту України з біатлону Ніна Лемеш, начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, заступник голови відділення НОК України в Чернігівській області, заслужений майстер спорту України з біатлону Андрій Дериземля; майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, чемпіонка Всесвітньої універсіади Ольга Завгородня; учасник  Олімпійських ігор, майстер спорту міжнародного класу з біатлону В’ячеслав Деркач,  меценат, депутат Прилуцької міської ради Артем Рожко, відповідальний секретар регіонального олімпійського осередку Дмитро Пиріжок та багато інших відомих особистостей спортивної спільноти.

Ніна Лемеш, звертаючись до присутніх, відзначила внесок Михайла Марченка у підготовку спортсменів високих досягнень та новаторство і копітку працю по збору, впорядкуванню матеріалів для двотомника «Зірки спорту Приудайського краю», адже не так багато є літератури на спортивну тематику саме такого формату. 

Як зазначив автор публіцистичного видання, робота по систематизації матеріалів про 145 спортсменів, їхніх тренерів, фізкультурників та меценатів тривала упродовж п'яти років. Близько тисячі фотографій проілюстрували два томи книги, на сторінках якої висвітлено історію розвитку фізичної культури і спорту в одному з найдавніших регіонів Південної Сіверщини та розповідається про життя і діяльність видатних спортсменів, майбутніх олімпійців, а також тренерів і меценатів.

За словами Михайла Марченка, фізична культура та спорт – це процес діяльності людини, який не обмежений лише фізичним розвитком, рекордами та медалями, а, виконуючи соціальні функції у суспільстві, формує частину загальної культури людини.

"Історія рідного краю завжди була і залишається надійною основою пам'яті, невичерпним джерелом натхнення і патріотизму. Своєму рідному краю присвячую цю книгу", – відзначив Михайло Марченко та, висловлюючи вдячність за фінансову підтримку у виданні книги відділенню НОК України в Чернігівській області, спонсору «АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА» і особисто Ніні Лемеш, повідомив про намір перевидання доповненого двотомника вже за два роки.

Після завершення презентації примірники книги були передані до фондів бібліотек області. Видання у твердій палітурці надруковано українською мовою та вміщує 274 та 148 сторінок відповідно у двох томах.

Останнє в медіа