Томас Бах: «30 років НОК України демонструє непохитну відданість збереженню олімпійського духу в серцях українського народу»
12 Вересня 2021 Поділитися
Томас Бах: «30 років НОК України демонструє непохитну відданість збереженню олімпійського духу в серцях українського народу»

Головний олімпієць світу завітав до Києва на урочисті з нагоди 30-річчя заснування Національного олімпійського комітету України.

 «Протягом 30 років НОК України демонструє свою непохитну відданість збереженню олімпійського духу в серцях українського народу, розвитку олімпійського спорту та надихає молоде покоління олімпійськими цінностями досконалості, дружби та солідарності».

Томас Бах відзначив, що останні 30 років історії українського спорту сповнені неймовірних успіхів. У то й же час, олімпійська історія України починається від часів Олексія Бутовського, який спільно з П'єром де Кубертеном  відродив сучасні Олімпійські ігри та створив МОК:

«Сьогодні серед нас є наступники Бутовського - мої дорогі друзі та колеги, олімпійські чемпіони Сергій Бубка та Валерій Борзов. З цими легендами спорту Україна є однією з небагатьох країн, де наразі є два окремих члени МОК. Сергій та Валерій - справді гідні наступники Бутовського. Вони є синонімами українських спортивних успіхів».

Як зауважив Томас Бах, попри те, що від внеску Бутовського в заснування Олімпійського руху, до великих успіхів українських спортсменів в Токіо-2020  понад століття - кожен в Україні може пишатися нашою багатою спортивною традицією.

«В основі цієї чудової історії успіху лежать ваші спортсмени. Ось чому сьогодні я хотів би висловити особливу вдячність спортсменам, які щойно повернулися з Олімпійських ігор в Токіо-2020 з 19 медалями, перевершивши результат Ігор в Ріо-2016. Ви несете цю велику історію успіху в майбутнє і багато з вас знаходяться тут сьогодні. Я знаю, що у вас є всі підстави з великою впевненістю дивитися в майбутнє українського спорту» - наголосив президент Бах.

«Сьогодні міцне партнерство МОК з Україною можливе лише завдяки важливій роботі, яку проводить НОК. Під великим керівництвом Сергія Бубки ви продовжуєте пропагувати роль спорту в країні надихаючи молоде покоління, приносячи радість спорту такій великій кількості людей своїми чудовими ініціативами, такими як Олімпійський урок, Олімпійське лелеченя або DolikeOlympians і багатьма іншими - усім цим ви поширюєте олімпійські цінності по всій Україні та робите світ кращим через спорт».

За словами очільника МОК, це партнерство -  ще одне відображення того, що ми побачили під час глобальної пандемії коронавірусу: чи то у спорті, чи у багатьох життєвих викликах, ми завжди сильніші разом.

«Олімпійські ігри Токіо-2020 були Олімпійськими іграми надії, солідарності та миру. НОК та українські спортсмени зіграли важливу роль в написанні історії в Токіо, і цим всім можна надзвичайно пишатися.

Вперше з початку пандемії весь світ зібрався разом. Спорт повернувся на центральне місце. Мільярди людей по всьому світу були об'єднані емоціями, поділяючи хвилини радості та натхнення. Це вселило в нас надію. Це дало нам віру в майбутнє.

Сьогодні я тут, щоб привітати вас, а також подякувати вам. Дякую за 30 років дружби та спортивних досягнень. Дякую, що ви є важливим і надійним членом цієї олімпійської спільноти», - підкреслив  президент Бах, відзначивши що  з нетерпінням чекає продовження цієї чудової історії успіху і наступних 30 років.

Томас Бах відзначив високу роль і вагомий внесок Олімпійської родини України у розвиток світового олімпізму і вручив президенту Національного олімпійського комітету Сергію Бубці нагороду президента МОК 
«Вище тільки небо» на знак визнання відданості спорту та його цінностям. 

Медіа