Томас Бах оглянув масштабну реконструкцію Олімпійської бази та зустрівся з українськими спортсменами
13 Вересня 2021 Поділитися
Томас Бах оглянув масштабну реконструкцію  Олімпійської бази та зустрівся  з українськими спортсменами

Фінальною крапкою дводенного робочого візиту президента Міжнародного Олімпійського Комітету Томаса База до України стало відвідання головної олімпійської бази країни в Конча-Заспі.

Разом з президентом Національного олімпійського комітету України, членом МОК, Олімпійським чемпіоном Сергієм Бубкою, Міністром молоді та спорту, Олімпійським чемпіоном Вадимом Гутцайтом, Олімпійським чемпіоном, членом МОК, віцепрезидентом НОК Валерієм Борзовим, віцепрезидентом НОК, президентом Федерації легкої атлетики Равілем Сафіулліним, директором бази Андрієм Крилюком почесний гість зустрівся з національними збірними з фехтування та стрільби з лука.

Не втримався Олімпійський чемпіон з фехтування Томас Бах, щоб не взяти до рук рапіру і не пригадати декілька випадів. Невеличкий майстер-клас отримала призерка чемпіонату світу серед юніорів Ольга Сопіт. До слова, саме у цьому виді зброї Україна ще не має олімпійських нагород за роки Незалежності, тому така увага до юної спортсменки стане додатковим стимулом у підготовці.


Головний олімпієць світу поспілкувався і з медалістами Ігор різних років – Аліною Комащук, Оленою Вороніною, Ігорем Рейзліним. А Олімпійська чемпіонка Яна Шемякіна ще й представила своїх дочок, які уважно спостерігали за мамою під час тренувань.

Також не оминув своєю увагою почесний гість і стрілків з лука, де під керівництвом головного тренера збірної Віктора Сидорука, призерки Олімпійських ігор Олени Садовничої, медалістів чемпіонатів світу та Європи Олексія Гунбіна, Вероніки Марченко, Георгія Іваницького, Томас Бах особисто спробував зробити декілька вистрілів й одразу показав непоганий результат.


Президент МОК також зміг на власні очі побачити вже у дії як змінюється спортивна інфраструктура. Олімпійський навчально-спортивний центр «Конча-Заспа» був зведений до Олімпійських ігор-1980 року і з того часу капітальної реконструкції не зазнавав. Наразі у рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» зводиться плавальний басейн, комплекс ігрових видів спорту, спальний корпус тощо. Легкоатлетичний сектор вже до кінця року планують ввести в експлуатацію.


Підсумовуючи свій візит до України Томас Бах подякував за таку увагу з боку Глави держави та Олімпійської родини України, наголосивши, що ці два дні були продуктивними. «Мені приємно, що Національний олімпійський комітет має такий авторитет у себе в країні, відмічу, що й в міжнародному олімпійському русі він займає провідні місця».

Зі свого боку, Сергій Бубка наголосив, що візит президента МОК – це велика честь і повага до тих успіхів, які Україна демонструє на Іграх протягом усіх 30-років Незалежності, а висока оцінка діяльності НОК – чергове твердження, що ми на правильному шляху.

Фотозвіт з візиту Томаса Баха тут 

Медіа