Українська делегація бере участь у роботі 25-ї Генеральної Асамблеї Асоціації Національних Олімпійських Комітетів
25 Жовтня 2021 Поділитися
Українська делегація бере участь у роботі 25-ї Генеральної Асамблеї Асоціації Національних Олімпійських Комітетів

На Криті стартувала Генеральна Асамблея Асоціації Національних Олімпійських Комітетів (АНОК). Участь у 25-тому за ліком форумі разом з представниками Національних олімпійських комітетів зі 148 країн з п’яти континентів, взяла і українська делегація у складі президента НОК України, Олімпійського чемпіона Сергія Бубки, виконавчого директора Наталії Коваленко і начальника міжнародного відділу Нелі Дем’янець.

Представники ще 57 олімпійських комітетів долучилися до зібрання за допомогою відеозв’язку.

Відзначимо,  Асамблея  об'єднала Олімпійську родину світу, адже до національних олімпійських комітетів світу на Криті приєдналися представники Міжнародного Олімпійського Комітету,  міжнародних федерацій та інших суб’єктів олімпійського руху.

З вітальним словом виступив президент МОК Томас Бах, який привітав присутніх з визначною перемогою – проведенням Олімпійських ігор в Токіо, що стало можливим завдяки спільним зусиллям усіх учасників. Олімпійський рух показав світу дух солідарності, приклад яким може бути світ, коли всі дотримуються єдиних правил, діють в дусі взаємоповаги, дружби і взаємної підтримки.

Томас Бах у своєму виступі озвучив основні завдання для світового олімпізму, що будуть направлені на внесення олімпійським рухом вкладу у світ, який буде орієнтуватись на людину. Перш за все він, він підкреслив, що МОК  спільно з ООН  розробив бачення ролі спорту в досягненні Цілей Сталого Розвитку ООН, в сфері здоров’я, гендерної рівності, інклюзивності тощо. За словами президента МОК, олімпійський рух під час кризи підтвердив свою стабільність і спроможність достойно відповідати на виклики.

«Минуло майже два роки з того часу, як ми в останнє збиралися разом в Досі,  на Генеральній асамблеї АНОК. Вплив COVID-19 добре відомий всім нам, і його наслідки досі відчуваються в усьому світі. Але попри те, що  пандемія фізично розлучила нас, вона не завадила нам працювати разом і ставати сильнішими й більш згуртованими», - наголосив під час свого виступу виконуючий обов'язки президента АНОК Робін Мітчелл.

Впродовж двох днів олімпійська спільнота розгляне низку важливих питань щодо діяльності АНОК  та підтримки НОКів.

Зокрема, у перший день роботи Асамблея затвердила Стратегічний план АНОК на 2021-2024 роки, заслухала фінансовий звіт роботи організації та схвалила поправки до Статуту АНОК, в тому числі що дозволяють проводити майбутні Генеральні асамблеї віртуально, щодо забезпечення представництва жінок у в керівних органах як мінімум на 30%, ротацію представників континентальних асоціацій.

Також було представлено оновлену інформацію про процес подачі заявок на Всесвітні пляжні ігри АНОК.

Медіа