В обіг випущено Олімпійську марку, присвячену Іграм-2022 в Пекіні
23 Січня 2022 Поділитися
В обіг випущено Олімпійську марку, присвячену Іграм-2022 в Пекіні

Під час зустрічі з нагоди участі України в зимових Олімпійських іграх «Дорога до Пекіна» відбулась церемонія спецпогашення поштової марки, випущеної «Укрпоштою» на честь українських олімпійців.

Ця процедура, що стала традиційним атрибутом проводів та має особливе значення для філателістів, передбачає погашення спеціальним поштовим штемпелем поштових конвертів та марок, випущених з нагоди великих та пам'ятних подій.

До участі у заході долучилися Міністр молоді та спорту України, Олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт, начальник управління філателістичної продукції АТ «Укрпошта» Наталія Мухіна та голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чорнотицький.

З 23 січня липня марка вводиться в обіг накладом 130 тис. примірників та вважається дійсною для сплати послуг з пересилання письмової кореспонденції.  Її номінал становить 23 грн.

Дизайн поштової марки, присвяченої XXIV зимовим Олімпійським іграм у Пекіні, розроблено художницею Мариною Куц - автором попередньої олімпійської марки, випущеної з нагоди старту Ігор ХХХІІ Олімпіади в Токіо-2020.

На поштовій марці зразка-2022 поєднано елементи традиційної культури Китаю та піктограми окремих зимових видів спорту, які за стилем нагадують китайські ієрогліфи.  У центрі композиції - зображення дракона, який вважається втіленням сили та розуму і є символом Китаю. На тулубі розміщено цифри 2022 – рік проведення зимових Олімпійських ігор. Завершує композицію емблема Національного олімпійського комітету України. Тло марки блакитне, що асоціюється з кольором зими, символізуючи чистоту криги і снігу, колір також уособлює мрії та майбутнє.

Конверт, на якому було погашено олімпійську поштову марку, виконано дизайнером Оксаною Шукліновою. Він містить кольори прапору України і національний орнамент. Штемпель для погашення поштової марки відповідає стилістиці марки.

Придбати поштову марку, присвячену Іграм XХIV Олімпіади в Пекіні можна у  відділеннях «Укрпошти», а також на сторінці її офіційного філателістичного онлайн-магазину за адресою: http://pm.ukrposhta.ua/nishop.php.


Медіа