Світова легка атлетика відсторонила російських та білоруських атлетів від виступів
01 Березня 2022 Поділитися
Світова легка атлетика відсторонила російських та білоруських атлетів від виступів

1 березня в режимі онлайн відбулося засідання Ради Світової легкої атлетики, головною темою якого стало обговорення та прийняття рішення про реакцію Організації на військове вторгнення Росії за підтримки Білорусі в Україну.

У своєму зверненні до учасників зустрічі перший віцепрезидент Світової легкої атлетики, президент НОК України Сергій Бубка висловив слова вдячності міжнародним колегам за велику підтримку та побажання миру в Україні в ці найскладні часи.

За підсумками засідання Радою прийняті наступні рішення:

1. Процес отримання статусу уповноваженого нейтрального спортсмена в 2022 році зберігається.

2. Що стосується Російської федерації легкої атлетики, привілеї, надані Радою на її засіданні 1 грудня 2021 року уповноваженим нейтральним спортсменам і персоналу з підтримки спортсменів, а також будь-яким іншим офіційним особам, які їх підтримують, призупиняються щодо змагань Всесвітньої легкоатлетичної серії в осяжному майбутньому. Це означає, що уповноважені нейтральні спортсмени, персонал підтримки спортсменів та будь-які інші офіційні особи не зможуть змагатися або брати участь у змаганнях Всесвітньої легкоатлетичної серії.

3. Стосовно Білоруської федерації легкої атлетики, її спортсмени, персонал підтримки спортсменів, офіційні особи Федерації-члена та офіційні особи, які є громадянами Білорусі, виключені зі змагань Всесвітньої легкоатлетичної серії в осяжному майбутньому.

4. Обидва рішення будуть знаходитись на перегляді Радою, якщо того вимагатимуть обставини.

5. Федерації-члени з Росії та Білорусі будуть повідомлені про це сьогодні та матимуть чотири години для відповіді.

6. Рада доручила Президенту розглянути будь-які отримані відповіді та визначити, чи є в них сенс, і повторно скликати Раду, якщо це буде виправдано.

7. Питання про те, чи слід поширювати виключення зі змагань на інші міжнародні змагання та чи слід призупинити членство Білоруської федерації легкої атлетики, буде розглянуто на засіданні Ради 9-10 березня разом із будь-якими додатковими питаннями, пов'язаними зі вторгненням Росії в Україну та співучастю Республіки Білорусь.

Медіа