Вуокатті-2022: Українські фігуристи кваліфікувалися до довільної програми ЄЮОФ
24 Березня 2022 Поділитися
Вуокатті-2022: Українські фігуристи кваліфікувалися до довільної програми ЄЮОФ

У Вуокатті (Фінляндія) триває XV Зимовий Європейський Олімпійський фестиваль. Напередодні ми вболівали за наших юних олімпійців, які змагалися у чотирьох видах спорту.

У боротьбу за нагороди вступили представники фігурного катання. За підсумками короткої програми українські фігуристи кваліфікувалися до довільної програми ЄЮОФ. Кирило Марсак замкнув топ-10 кращих фігуристів турніру. Він зробив оберти на оцінку з надбавкою та отримав від суддів загальну оцінку в 50,89 балів. Виступ нашої співвітчизниці Таїсії Спісевцевої, судді оцінили в 43.68. Це є найкращим особистим результатом сезону за коротку програму для нашої фігуристки та 15-м серед  учасниць турніру на ЄЮОФ-2022.

Комплект нагород розіграли у лижному двоборстві серед юнаків. Нашу країну тут представляли Руслан Шуманський та Максим Прокопюк.  Програма змагань складалася з двох етапів – стрибків з трампліну HS 100 та лижної гонки на 6 км, яку наш співвітчизники завершили 33-м та 34-м.

У стрибках з трампліна, що проходили на арені спортивного кластеру в Лахті, українець Денис Цвєтков став 43-м.

У паралельному слаломі наші гірськолижники не змогли пробитися до наступного кола змагань. Проте, як відзначили українські олімпійці Анастасія Мацола, Роман Цибеленко та Василь Коржук, на змаганнях такого рівня розумієш чому займаєшся спортом і до чого слід прагнути.

Окрім того спортсмени подякували за підтримку, що відчувають в Фінляндії не лише від своєї команди та спортсменів з інших збірних, а навіть від найменших поціновувачів спорту, це додає сил.

«Тут панує  не лише змагальний дух, а й  дух дружби, взаємоповаги, самовдосконалення. На змагання багато глядачів приходять зі своїми дітками, привозять школярів, дітлахів з дитсадочків, аби надихнути їх спортом та  атмосферою ЄЮОФ.  Діти знають про Україну, вони дуже палко вболівають та діляться усім, що мають, навіть печеньками. Це так зворушливо», -розповіла Анастасія Мацола.

Медіа