Литовські школярі долучилися до міжнародного #OlympicLab про підтримку України
26 Травня 2022 Поділитися
Литовські школярі долучилися до міжнародного #OlympicLab про підтримку України

Вже втретє Національний олімпійський комітет України влаштовує міжнародну онлайн-зустріч для школярів двох країн за участі Черкаської гімназії № 9 та навчального закладу міста Каунас.

Цього року темою спілкування стало те, як змінилося життя учнів та спортсменів від початку повномасштабної війни, про внесок кожного у підтримку України та дружнє партнерство з Литвою.

Від імені усієї олімпійської родини України на чолі з президентом Сергієм Бубкою присутніх привітав та подякував за підтримку голова Комісії зі зв’язків з регіональними осередками НОК Володимир Ковальов: «У цьому й виявляються олімпійські цінності дружби та поваги. Тільки об’єднавшись, ми переможемо!».

Голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда, який з 24 лютого перебуває на передовій, долучився до зустрічі й розповів, що дуже багато спортсменів, тренерів, спортивних функціонерів стали на захист територіальної цілісності нашої держави.

Позицію керівника регіонального олімпійського осередку підтримав й срібний призер Олімпійських ігор з велоспорту Олександр Феденко, додавши, що спортсменам на війні допомагають загартованість та сила волі.

А чемпіон ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор з веслування Іван Тищенко, який наразі бере участь у пошуково-рятувальних роботах в містах, що були під окупацією, відзначив, що попри все намагається відшукувати час на тренування, які дають йому сили боротися далі.

За словами дворазової віцечемпіонки Олімпійських ігор з академічного веслування Світлани Мазій дуже важливо, що українські спортсмени продовжують перемагати на міжнародних змаганнях, адже перемоги важливі на всіх фронтах. Крім того, вони відчувають підтримку спортивної спільноти багатьох країн, зокрема й дружньої Литви. 

Ейнюс Петкус, директор НОК із розвитку спорту в Литві, учасник двох Олімпійських ігор, ще раз підкреслив готовність допомагати Україні: «Ми приймаємо українських спортсменів, створюємо умови для тренувань, влаштовуємо збори, надаємо прихисток. І, звісно, бажаємо перемоги!» 

Активно долучилися до обговорення й школярі. Черкаські гімназисти презентували відео про життя навчального закладу від початку війни. Натомість литовські учні розповіли про благодійні акції, які вони проводили на підтримку України. Також своїми враженнями від перебування та навчання в новій країні  поділилися двоє українських семикласників, які зараз знаходяться у Каунасі.

На завершення литовські школярі разом зі своїми однокласниками-українцями виконали пісню «Ой у лузі червона калина», а також домовилися провести зустріч з однолітками з Черкас офлайн в мирній Україні.

Медіа