Олімпійська родина Львівщини підготувала подяку Естонії
08 Серпня 2022 Поділитися
Олімпійська родина Львівщини підготувала подяку Естонії

Цими днями, коли за ініціативи НОК України готуються сувеніри-подяки для країн, що підтримують нашу державу та українських спортсменів у цей надважкий воєнний час, олімпійській родині Львівщини випала нагода подякувати Естонії.

За підтримки львівських олімпійців, обласної федерації санних видів спорту, відділення санного спорту Львівського фахового коледжу спорту та членів Олімпійської ради Львівщини, подяка для дружньої країни Естонії формувалася в рамках захоплюючого майстер-класу з народного декоративного мистецтва за програмою Всеукраїнського проєкту Національного олімпійського комітету України «Do like Olympians».

«Естонія й загалом Прибалтійські країни є надійними друзями України не тільки у спорті, в цей час вони як ніхто інший розуміють важливість перемоги України у боротьбі з російськими окупантами», - відзначив головний тренер національної збірної команди з санного спорту, президент федерації санних видів спорту у Львівській області Тарас Гарцула. А заслужена майстер спорту з вільної боротьби, учасниця Ігор трьох Олімпіад Юлія Ткач підкреслила, що Естонія, як і вся Європа - з нами, а значить Україна обов’язково переможе.

Голова громадської організації «Жіночий вибір України», мисткиня-краєзнавець Ганна Середа, розповіла про самобутню, яскраву сторінку українського народу – яворівську забавку та про автентичне, суто українське ремесло – яворівське різьблення по дереву.

Відтак усі учасники унікального майстер-класу мали змогу бодай кількома лініями розмалювати найбільш упізнавану яворівську забавку «Пташку» - своєрідний символ яворівської іграшки.

До розпису яворівської пташки-забавки під орудою Ганни Середи долучилися олімпійці Львова: Юлія Ткач (боротьба), Олег Жеребецький, Антон Дукач, Олена Стецків, Ігор Стахів, Олена Смага (санний спорт), учасники зимових Юнацьких Олімпіад Олександра Мох, Богдан Бабура, Вадим Микієвич (санний спорт) та молоді спортсмени-вихованці Львівського спортколеджу й Львівської ДЮСШ зимових видів спорту, а також перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області Юрій Майборода, голова регіонального відділення Олімпійської академії України, заступниця директор КЗ ЛОР «Львівський фаховий коледж спорту» Оксана Вацеба та ін.

Варто зазначити, що цікавий майстер-клас з розпису яворівської забавки виявився можливим за підтримки директорки Новояворівського краєзнавчого музею Лесі Більської (м. Новояворівськ).

Останнє в медіа