Збірна України завершила виступи на чемпіонаті світу з боротьби з шістьма нагородами!
20 Вересня 2022 Поділитися

У сербському Белграді закінчилася світова першість, яка тривала з 10 по 18 вересня. Українцям вдалося здобути медалі у всіх видах програми: греко-римській, вільній та жіночій боротьбі.

Жіноча збірна України увійшла в п’ятірку найсильніших команд світу. Підопічні Андрія Стадника посіли п’яте місце в загальнокомандному заліку. Серед дівчат відзначилися Олександра Хоменець, Аліна Грушина-Акобія та Ілона Прокопевнюк.

Олександрі Хоменець вдалося вийти до фіналу ЧС у категорії до 55 кг та здобути титул віце-чемпіонки світу-2022. У фінальній сутичці українка зазнала травми ноги, але вирішила продовжувати боротьбу. Проте все ж поступилася дворазовій чемпіонці світу японці Маю Мукаїді.

Аліна Грушина-Акобія стала третьою у вазі до 57 кг. У малому фіналі українка достроково перемогла представницю Азербайджану Жалу Алієву з рахунком - 10:0. Ще одну бронзу для жіночої збірної здобула Ілона Прокопевнюк. У категорії до 62 кг Ілона виборола нагороду, видовищно здолавши представницю Киргизстану Айсулу Тинибекову - 8:7.

Команді з греко-римської боротьби нагороди принесли Андрій Кулик та Ярослав Фільчаков.

Для Андрія це був перший дорослий чемпіонат світу. У напруженій бронзовій сутичці у ваговій категорії до 72 кг Кулик здолав француза Ібрагіма Ганема з рахунком 4:3. Другу медаль греко-римлянам приніс Ярослав Фільчаков. Українець став третім у вазі до 82 кг. Представник харківської школи боротьби вирвав нагороду, здолавши грузина Гелу Болкладзе – 3:1.

Борцям вільного стилю медаль приніс Василь Михайлов. Українець став третім у ваговій категорії до 79 кг. У напруженій сутичці за бронзу Василь переміг досвідченого представника Узбекистану, бронзового призера Оліміпіади-2020 у Токіо Бекзода Абдурахмонова з рахунком - 5:3.

Участь збірної України з боротьби у чемпіонаті світу стала можливою завдяки допомозі Фонду солідарності Міжнародного олімпійського комітету.

Вітаємо спортсменів та весь тренерський штаб із чудовим виступом на світовій першості!