В Одеській області відбулося велике спортивне свято за участю олімпійських чемпіонів
30 Вересня 2022 Поділитися
В Одеській області відбулося велике спортивне свято за участю олімпійських чемпіонів

В Татарбунарському ліцеї провели «Oлімпійський урок» #BeActive, присвячений 50-річчю перемоги одеських спортсменів на Олімпіаді в Мюнхені. В заході взяли участь переможці Ігор-1972 Яків Железняк і Микола Авілов.

До заходу, який проходив в Татарбунарах в рамках Європейського тижня спорту, також долучився голова відділення НОК України в Одеській області, Олімпійський чемпіон Микола Мільчев.

Уважними слухачами, а потім і активними учасниками уроку стали учні 5-х класів Татарбунарського ліцею та вихованці Татарбунарської районної ДЮСШ.

На початку заходу заступник голови відділення НОК України в Одеській області Влад Єфімов коротко розповів про історію Олімпійських ігор, а також успіхи одеських олімпійців.

Під овації присутніх на арену вийшли легендарні спортсмени, які розповіли представникам юного покоління про свій шлях на вершину спорту, а потім із задоволенням відповіли на численні питання. 

Яків Железняк розповів, що він зі своїм давнім другом Миколою Авіловим, перепробували чимало видів спорту перед тим, як зайнятися своїм основним, де почали проявлятися їхні здібності.

«До цих здібностей прикладено неймовірний труд, що разом сприяло досягненню великою кількості перемог. Можна народитися надталантливою людиною, але, якщо вона не буде прикладати до цього таланту труд – зупиниться в своєму зростанні. А ось ті, хто буде працювати не покладаючи рук, досягають великих висот, а мрією для всіх спортсменів є Олімпійські ігри, які є вершиною спорту», – відзначив Яків Ілліч.

«Я розпочав займатися спортом приблизно в тому ж віці, що й ви, коли вчився в 5-му класі», – звернувся до учнів Микола Авілов. – «Мене тоді запросили до секції баскетболу і легкої атлетики, і я займався одночасно обома видами досить довго, і школу, звісно, теж ніхто не відміняв, поки не прийшлося зробити вибір на користь легкої атлетики, а саме десятиборства, тому що добре проявляв себе в найрізноманітніших дисциплінах – і в стрибках, і в метаннях, і в бігу».

Микола Вікторович, зазначив що найбільше, звісно, пишається золотою олімпійською медаллю, а його першою знаковою перемогою став успіх на Всесвітній Універсіаді.

Яків Ілліч натомість відзначив, що найголовнішими нагородами для нього стали перша і остання – «Юний динамовець» і «Ветеран спорту»: «А між ними купа медалей, зокрема Олімпійських ігор, чемпіонатів світу і Європи». 

«Одним з найважливіших факторів в досягненні цих перемог було постійне прагнення встановлювати свої особисті рекорди – кожен день, на кожному тренуванні», – зазначив знаменитий стрілець.

Наприкінці першої частини голова відділення НОК України в Одеській області Микола Мільчев в рамках проєкту НОК України «Олімпійський куточок» передав навчальному закладу комплект літератури олімпійської тематики, а також вимпел відділення, на якому одразу ж на місці залишили свої автографи всі троє присутніх на заході олімпійські чемпіони. 

Друга частина «Олімпійського уроку», яка відбулася на сучасному спортивному майданчику, розташованому поруч з навчальним закладом, носила вже практичний характер. Спочатку відбулася своєрідна презентація Татарбунарської районної ДЮСШ, яку провів керівник закладу Віталій Бондарюк. 

Далі свою майстерність присутнім показали вихованці відділень футболу, вільної боротьби і гандболу. Після цього настала черга показати свої вміння учнів ліцею, які взяли участь в естафетах – юні татарбунарці показали неймовірну жагу до перемоги.

Завершився «Олімпійський урок» традиційним врученням подарунків. Спочатку в рамках проєкту НОК України «Олімпійська мрія» голова відділення НОК України в Одеській області Микола Мільчев передав спортивній школі комплект м’ячів, а потім десяток м’ячів отримав і Татарбунарський ліцей.

Також олімпійські подарунки були передані міському голові Татарбунар Андрію Глущенку в знак майбутнього співробітництва на ниві популяризації олімпійського руху в місті.

На завершення юні учасники олімпійського уроку отримали подарунки від олімпійського осередку Одещини, які їм вручили знамениті спортсмени.

Медіа