#OlympicLab розширює кордони взаємодії між країнами
14 Грудня 2022 Поділитися
#OlympicLab розширює кордони взаємодії між країнами

Два роки тому освітньо-інтерактивний проєкт НОК #OlympicLab вийшов за межі всеукраїнського, залучивши до своїх модулів учнівську молодь Каунаса (Литва), а цього року до нього приєдналася й Польща. А вчора відбулась чергова онлайн-зустріч учнів м. Черкаси (Україна) та м. Каунас (Литва) із олімпійцями України, Литви та Польщі.

З вітальною промовою до учасників заходу звернувся президент НОК України, Міністр молоді та спорту України, олімпійський чемпіон з фехтування Вадим Гутцайт. Передусім він подякував представникам дружніх країн – Польщі та Литви, за всебічну підтримку України у війні, що нині триває в нашій країні, та за сприяння розвитку олімпійського руху. 

Представникам Відділення НОК у Черкаській області Вадим Гутцайт подякував за ініціативу та активну співпрацю зі школою Каунаса. Добрі слова в цей день лунали від президента НОК України і на адресу черкащанина, єдиного Олімпійського чемпіона з веслування на байдарках Андрія Хіміча з нагоди його 85-річчя.

У контексті заходу очільник НОК України зауважив, що дружба дітей та молоді, що базується на олімпійських цінностях, є вкрай важливою для майбутніх поколінь. Вадим Гутцайт висловив сподівання на подальше розширення географії співпраці, а учасникам заходу побажав цікавого спілкування.

У «Чаті з чемпіонами» у режимі відеоконференції школярі поспілкувалися з відомими олімпійцями України, Литви та Польщі на тему «Спортсмени та їх хобі». Про улюблені заняття та своє дозвілля юним слухачам розповіли олімпійська чемпіонка з лижних гонок Віда Вянцене, призери Олімпійських ігор – велогонщик Олександр Феденко та шорттрекістка Катажина Нєдзвєдзка, чемпіон світу з метання диску Андрюс Гуджюс та його колега по олімпійській збірній Вацловас Кідікас, а також чемпіони Юнацьких Олімпійських ігор – веслувальник Іван Тищенко й легкоатлетка Валерія Іваненко. 

Про свої захоплення розповіли і самі школярі, які підготували презентації про свої тренування та досягнення. Зрозуміло, що всіх учасників заходу об’єднує любов до спорту. Тож розмова пройшла захопливо та жваво.

Наступна зустріч буде присвячена обговоренню теми гендерної рівності. 

Медіа