Підсумки четвертого дня ЄЮОФ-2023: Золото Меркушиної, бронза Казюк, успішні виступи у сноуборді та шорт-треку
24 Січня 2023 Поділитися
Підсумки четвертого дня ЄЮОФ-2023: Золото Меркушиної, бронза Казюк, успішні виступи у сноуборді та шорт-треку

Одразу дві медалі здобула збірна України у четвертий день XVI зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю, що проходить у Фріулі-Венеція-Джулія.

Лік нашим нагородам на ЄЮОФ-2023 відкрила своєю бронзою фристайлістка Наталія Казюк. Виступаючи за палкої підтримки тренерів команди Юрія Досова та Андрія Лясоти, 16-річна спортсменка з Івано-Франківщини у фіналі біг-ейру, куди вона вийшла з четвертим результатом, зуміла покращити свій показник і таким чином вписала своє ім’я в історію зимових фестивалів, на яких вперше розігрувалися нагороди у фристайлі.А незабаром ми вже раділи «золоту» Олександри Меркушиної. 18-річна біатлоністка із Закарпаття, тренерами якої є батьки Олег та Ірина Меркушини, виграла першу гонку змагань, спринт на 6 км. Вона без помилок завершила стрільбу лежачи й захопила лідерство у гонці. Штрафне коло після стійки не завадило спортсменці фінішувати першою, випередивши срібну призерку француженку Лола Бюжо на 44,2 секунди. Двічі наші юні атлети зупинялися вчора за крок від п’єдесталу. На льодовій арені у Понтебба у заключний день змагань з шорт-треку виступаючи на дистанції 1000 м, 15-річний Володимир Мельник з Харкова, рідна ковзанка якого постраждала від ворожих обстрілів, успішно кваліфікувався до фіналу A, де програв всього 0,055 секунди у боротьбі за бронзу представнику Франції. Відзначимо, що четверте місце Мельника стало найкращим результатом для представників України у цьому виді спорту на ЄЮОФ-2023.У лижному центрі Піанкавалло свій високий клас у паралельному гігантському слаломі підтвердили українські сноубордисти. Наша прапороносиця Елеонора Павлюк, яка, нагадаємо, зупинилася напередодні за крок від медалі в індивідуальній першості, цього разу показала четвертий результат у змаганнях змішаних команд, виступаючи разом з Михайлом Кабалюком.
У перших двох раундах українська пара випередила суперників з Польщі та Австрії, але у півфіналі не змогла здолати представників Болгарії. У заїзді за бронзу наша команда у гідній боротьбі поступилася збірній Німеччині.Також у четвертий день фестивалю відбулися змагання з лижного двоборства, де Україну представляли Руслан Шуманський і Максим Прокопюк, які посіли 16-те і 24-те місця відповідно за підсумками виступів на трампліні HS 102 та у гонці Гундерсена на 6 км.
Змагалися також наші спортсмени у лижних перегонах на дистанції 7,5 км вільним стилем. Владислав Курисько став 47-м, Ілля Марченко, 49-тим. А у змаганнях зі слалому у гірськолижників Дмитро Шеп’юк посів 47-ме місце, а Дмитро Гашпар — 52-ге.

Міністр молоді та спорту України, президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт подякував усім спортсменам та тренерам, які у ці важкі часи захищають честь синьо-жовтого прапора на міжнародній арені й тримають спортивний фронт, і привітав наших юних медалісток та їх наставників з чудовим досягненням, побажавши, щоб цей успіх став запорукою для подальших звершень і вони продовжували примножувати спортивну славу України!

Медіа