Члени Комісії НОК України «Закордонне українство» одноголосно висловилися щодо недопущення російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань
27 Лютого 2023 Поділитися
Члени Комісії НОК України «Закордонне українство» одноголосно висловилися щодо недопущення російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань

Таку позицію було схвалено під час засідання Комісії Національного олімпійського комітету України «Закордонне українство», що відбулось 27 лютого 2023 року.

Питання недопущення спортсменів рф і рб до участі у міжнародних змаганнях, на період продовження війни в Україні, було одним із ключових питань на порядку денному. Учасники засідання категорично засудили військову агресію рф проти України та висловились на підтримку позиції вищого керівництва нашої Держави та НОК України щодо необхідності продовження санкцій проти представників країн-агресорок.

Учасники засідання, серед яких були члени Комісії, представники центральних органів виконавчої влади, апарату НОК України та територіальних осередків, керівники фізкультурно-спортивних товариств України й громадських спортивних організацій, а також представники Світового Конгресу Українців в Україні (Канада), Спортової комісії Світового Конгресу Українців, Української Спортової Централі Америки та Канади, вирішили консолідувати зусилля та кожен на своєму рівні апелювати до тих, від кого залежить вирішення цього питання, аби російських і білоруських спортсменів не було на міжнародних змаганнях.

При цьому голова Комісії Василь Карленко поінформував учасників засідання про те, що одним із механізмів відсторонення від участі в міжнародних змаганнях та Олімпійських іграх спортсменів, країни яких ведуть військові дії проти інших країн, є внесення відповідних змін до Олімпійської хартії.

У результаті обговорення цього питання було вирішено рекомендувати Виконкому НОК України юридично опрацювати дане питання й підготувати, з урахуванням міжнародних угод у галузі прав людини, обгрунтування до окремих розділів та положень Олімпійської хартії, що унеможливили б у майбутньому такі випадки допущення до міжнародних змагань представників країн, які пропагують збройну агресію та вбивства мирних людей.

З-поміж інших питань члени Комісії розглянули та ухвалили відповідні рішення щодо:

- роботи Комісії: положення, склад, розподіл обов’язків між членами комісії, напрями та план роботи комісії НОК України «Закордонне українство» у період 2023 – 2026 рр. у контексті державної політики співпраці із закордонними українцями, завдань НОК України та громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості;

- регламенту взаємодії Комісії НОК України «Закордонне Українство» між суб’єктами олімпійського руху України та громадськими організаціями закордонного українства.

Медіа