На Хмельниччині відбулись легкоатлетичні змагання на честь Олімпійських чемпіонів
24 Квітня 2023 Поділитися
На Хмельниччині відбулись легкоатлетичні змагання на честь Олімпійських чемпіонів

У Кам’янці-Подільському відбулися Всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь Олімпійських чемпіонів 1972 року – уродженців Хмельниччини: Фаїни Мельник (метання диска) та Анатолія Бондарчука (метання молота). Відбувся й ІІ етап Кубку України з легкоатлетичних метань.

На традиційний легкоатлетичний форум для метальників, який було започатковано 15 років тому і наразі проводиться під патронатом НОК України, цьогоріч прибула рекордна кількість учасників: 158 спортсменів п’яти вікових груп (кадети, юнаки, юніори, молодь, дорослі) – представники 17 областей та міста Києва.

Упродовж двох днів вони виборювали нагороди в чотирьох дисциплінах: метанні списа, молота, диска і штовхання ядра в  секторах стадіону Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Кам’янець-Подільського міського стадіону імені Г.А. Тонкочеєва Кам’янець-Подільської міської ради. 

На урочистому відкритті змагань до спортсменів та їх наставників із вітальним словом звернулись організатори та почесні гості турніру: заступник директора департаменту гуманітарної політики – завідувач відділу молоді та спорту Кам’янець-Подільської міської ради Володимир Костинюк, головний тренер збірної команди України Вячеслав Тиртишник, голова відділення НОК України в Хмельницькій області Віталій Огон, декан факультету фізвиховання Кам’янець-Подільського національного університету Іван Стасюк. Вони згадали досягнення уславлених олімпійців Поділля і побажали учасникам перемог та покращення власних рекордів.

За 2 змагальних дні спортсмени загалом встановили 118 особистих рекордів, з них п’ятеро виконали або підтвердили нормативи на юніорський U20 та молодіжний U23 чемпіонати Європи-2023.

Це представники столиці, юніори: Cтаніслав Чирва (ядро 6кг-19,10м), Вікторія Соломенник(ядро-14,70м), Валерія Дмитровська (молот-63,36м), Олександр Титаренко (диск 1,75кг-57,20м) з Сумщини, а також Еріка Лукач (спис-54,79м) з Київщини (категорія молодь).

Варто відзначити і вдалий виступ Ірини Климець з Волині. Дворазова учасниця Олімпійських ігор метнула молот на 71,35 м – це найкращий особистий результат для неї за останні три роки.

Порадувала своїх тренерів місцева легкоатлетка Дарія Новак, котра перемогла в метанні списа серед дівчат U16.

Усі переможці та призери змагань в особистому заліку отримали грамоти, медалі,кубки, подарунки від організаторів заходу та спонсорів і незабутні враження від перебування в багатому на історичні, культурні, природні пам’ятки міста над Смотричем.

Зазначимо, що у Кам’янець-Подільському продовжує перебувати на навчально-тренувальних зборах група провідних українських спортсменів-метальників та їх наставники, їм створені належні умови для подальшого вдосконалення.

Медіа