Олександру Меркушину номіновано на премію «Найкращої юної спортсменки Європи»
28 Квітня 2023 Поділитися
Олександру Меркушину номіновано на премію «Найкращої юної спортсменки Європи»

Європейські Олімпійські Комітети (ЄОК) оприлюднили імена п’ятірки фіналістів премії Петра Нуровського, яка вже увосьме визначатиме «Найкращого юного атлета у зимових видах спорту в Європі».

Приємно відзначити, що за підсумками голосування 48 Олімпійських комітетів Європи та представників експертної групи ЄОК до числа фінальної п’ятірки номінантів увійшла і наша талановита біатлоністка Олександра Меркушина, номінована НОК України.

У представленні претендентки від України на Премію Нуровського на офіційному сайті ЄОК відзначається, що попри важкі часи, які переживає її країна через війну, та руйнування спортивної інфраструктури, зокрема знищення однієї з основних тренувальних баз українських біатлоністів у Чернігові, Олександра Меркушина змогла вибороти золоту медаль у спринтерській гонці на 6 км та бронзу в індивідуальній гонці на 10 км на зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, що проходив у січні 2023 року у Фріулі-Венеція-Джулія (Італія).

Нагадаємо, що у березні Олександра Меркушина здобула ще дві бронзові нагороди юніорського чемпіонату світу (м. Щучинськ, Казахстан). За свої досягнення 18-річна біатлоністка із Закарпаття вже двічі цього року, у січні та березні, отримувала нагороду «Найкращої юної спортсменки місяця» від НОК України.

До п'ятірки фіналістів премії «Найкращого юного атлета Європи у зимових видах спорту»-2023 також увійшли:

Міа Брукс (Велика Британія) – наймолодша чемпіонка світу зі сноубордингу в дисципліні слоупстайл;

Ерік Канові (Італія) – дворазовий чемпіон ЄЮОФ-2023 та переможець чемпіонату світу U-18 зі скі-альпінізму;

Нела Лопушанова (Словаччина) – володарка нагороди найкращої хокеїстки ЄЮОФ-2023 та MVP чемпіонату світу U-18;

Ніна Пінзаррон (Бельгія) – увійшла до п’ятірки найсильніших фігуристок в одиночному катанні на дебютному чемпіонаті Європи.

Фінальне голосування відбудеться 12 травня під час 43-го Семінару ЄОК у Парижі. Того ж дня на гала-вечері буде оголошено та урочисто нагороджено володаря головної премії та відзначено усіх номінантів.


Довідково:

Премія Петра Нуровського була започаткована Європейськими Олімпійськими Комітетами у 2011 році на честь відомого діяча олімпійського руху та експрезидента Олімпійського комітету Польщі, який трагічно загинув під час авіакатастрофи.

Премія вручається юним європейським атлетам віком від 14 до 18 років, які досягли визначних результатів упродовж поточного року та стали уособленням олімпійських цінностей як у своєму виді спорту, так і поза змагальними аренами.

Нагадаємо, що у 2016 році найкращою юною атлеткою Європи з зимових видів спорту було визнано українську біатлоністку Христину Дмитренко. 2019 року володаркою Премії Нуровського стала наша представниця у літніх видах спорту, стрибунка у висоту Ярослава Магучіх.

Медіа