Гендерну рівність у спорті обговорили представники України, Литви й Грузії в межах проєкту #OlympicLab
04 Травня 2023 Поділитися
Гендерну рівність у спорті обговорили представники України, Литви й Грузії в межах проєкту #OlympicLab

Відділення НОК України в Черкаській області кілька років тому започаткувало міжнародний проєкт, в якому беруть участь олімпійці та школярі з різних країн. Цьогоріч представники олімпійської, спортивної та учнівської спільнот трьох країн обговорили тему «Гендерна рівність у спорті» в рамках Всеукраїнського спортивно-інтерактивного заходу серед дітей та молоді #OlympicLab.

Серед учасників заходу були: президент НОК Литви Дайна Гудзіневічюте, голова комісії «Жінки в спорті» Лариса Заспа, Олімпійська чемпіонка зі стрільби (Грузія) Ніно Салуквадзе, литовська легкоатлетка, призерка Олімпійських ігор Аустра Скуйіте, начальник відділу розвитку олімпійського руху та спортивно-масових заходів НОК України, кандидат наук з фізичного виховання та спорту Вікторія Веселова, учні Черкаської гімназії № 9, учні школи класичної освіти університету Вітовта Великого міста Каунас (Литва).

Обговорювалися питання дотримання принципів гендерної рівності у спорті в різних країнах: наскільки досягнення гендерної рівності необхідне для нормального функціонування всіх систем, зокрема й спортивної; чи є розподіл видів спорту на чоловічі та жіночі та як це можна виправити; у яких сферах насамперед відчувається різне ставлення до чоловіків і жінок; чи є у спорті місце гендерній нерівності.

Учні черкаської гімназії продемонстрували відеоролик із цікавими фактами про гендерну рівність, презентували вид спорту, яким займаються, та розповіли про свої досягнення. Литовські школярі також презентували матеріали про гендерну рівність та представили своїх учнів-спортсменів.

Медіа