Олімпійська родина Львівщини відзначила кращих земляків та висловилась проти допуску російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань
10 Травня 2023 Поділитися

Сьогодні, 10 травня, на Львівщині відбулося розширене засідання обласного відділення НОК України та Олімпійської ради Львівщини. Обговорити актуальні питання та відзначити кращих атлетів краю в дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької зібралися представники НОК України та регіонального відділення організації, керівники обласної та міської влади, державних органів та організацій місцевого рівня, представники федерацій і провідні атлети, а також військові та представники масмедіа.

Зокрема, участь у заході взяли: Міністр молоді та спорту України, президент НОК України Вадим Гутцайт, голова відділення НОК України у Львівській області, член НОК України Юрій Турянський, голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, міський голова Львова Андрій Садовий.

У вітальному зверненні президент НОК України Вадим Гутцайт наголосив, що Львівщина стала провідним спортивним осередком, де відбувається багато спортивних заходів та змагань. Завдяки розумінню та підтримці місцевої влади, яка багато уваги приділяє розвитку спорту та руховій активності населення, на думку лідера олімпійського руху, на Львівщині створюються належні умови для підготовки атлетів, які демонструють високі досягнення не лише на державному рівні.

Учасники зібрання висловили категоричне «Ні!» щодо участі представників росії і білорусі у мирних олімпійських змаганнях та підтримали позицію НОК України в боротьбі за недопуск спортсменів із країн-агресорів до Олімпіади-2024 в Парижі.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять про тих, хто віддав свої життя у війні за нашу Свободу й Незалежність. У рамках заходу  відзначили найкращих спортсменів Львівщини та їхніх тренерів за підсумками січня-квітня поточного року. Нагороди отримали:

Юлія Городня, біатлон (тренери Андрій Іващишин, Роман Полюга),

Павло Коростильов, кульова стрільба (тренери Сергій Коростильов),

Юлія Ткач, вільна боротьба (тренер Олександр Ткач, Юрій Копитко),

Оксана Лівач, вільна боротьба (тренер Андрій Стаднік),

Алла Белінська, вільна боротьба (тренер Ігор Дух, Андрій Стаднік),

Анастасія Німець, кульова стрільба (тренер Роман Бондарук).

Серед нагороджених є і 15-річна Анна Максименко – бронзова призерка чемпіонату світу з фехтування серед юніорів в особистих змаганнях шпажисток (м. Пловдив, Болгарія), та її тренер Андрій Орліковський, яких за рішенням Експертної комісії НОК України з визначення найкращих спортсменів місяця та їх тренерів визначено «Найкращою юною спортсменкою квітня 2023 року» та «Найкращим тренером юної спортсменки квітня 2023 року».

Святковий настрій та урочистість заходу створив Військовий оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана імені Петра Сагайдачного. А підтримати олімпійців-земляків прийшли Владика Володимир (Груца), заступник начальника Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Сергій Романчук, начальник головного управління поліції у Львівській області, генерал поліції Олександр Шляховський;  начальник головного управління ДСНС у Львівській області, полковник служби цивільного захисту Юрій Кагітін; офіцер 103-ї бригади ТрО ЗСУ, проректор з наукової роботи Українського католицького університету, директор Центру Андрея Шептицького Олег Яськів; координатор батальйону Кульчицького, полковник Національної гвардії України, народний депутат 8 скликання Андрій Антонищак; очільник головного управління Державної міграційної служби Львівської області Юрій Татомир;  Почесний консул Республіки Індонезія у Львові та давній партнер відділення ресторатор Андрій Іонов; директор компанії «Софт серв», заслужений економіст України Тарас Кицмей; представники депутатського корпусу Львівщини та інші почесні гості.

Разом ми сильніші! Разом до Перемоги! Перемагаємо у спорті – непереможні на фронті!

Медіа