Всеукраїнський Олімпійський день–2023 стартував на Прикарпатті
20 Травня 2023 Поділитися

Після тривалої перерви, пов’язаної із пандемією COVID-19 та вторгненням рф на територію України, НОК України відроджує олімпійські традиції. Днями у м. Івано-Франківськ з урахуванням усіх безпекових заходів олімпійська родина знову зібралася разом, аби показати свою силу та потенціал.

На одному майданчику – у міському парку Івано-Франківська, зібралися посадовці, спортивні функціонери, олімпійські чемпіони, діючі спортсмени, тренери та підростаюче покоління – вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл та загальноосвітніх закладів, а також усі бажаючі просто насолодитися показовими виступами.

До учасників заходу з вітальною промовою звернувся президент Національного олімпійського комітету України, Олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт. Він зазначив, що завдяки ЗСУ сьогодні відповідальні посадові особи говорять про перспективу розвитку спорту в Україні, провідні атлети готуються до одних із найважливіших змагань – III Європейських ігор, а всі охочі можуть долучитися до масових спортивних змагань. Лідер олімпійського руху в Україні побажав присутнім на святі дітям тренуватися і перемагати, та дав офіційний старт Всеукраїнському олімпійському дню.

З вітальними словами виступили народні депутати України – перший віцепрезидент Федерації боксу України Роман Мулик та перший віцепрезидент Асоціації спортивної боротьби України Едуард Прощук; перший заступник голови Івано-Франківської ОВА Віталій Ільчишин, заступник міського голови Івано-Франківська Вікторія Дротянко, голова відділення НОК України в Івано-Франківській області Мирослав Карабін. Виступаючі наголосили на важливості спорту для кожної людини та держави в цілому.

Одним із символічних і хвилюючих моментів Олімпійського дня стала передача Олімпійського прапора з підписами-побажаннями від представників усіх регіональних відділень НОК України. Передати Олімпійський прапор отримали честь учасники попередніх Європейських ігор: чемпіон II Європейських ігор з легкої атлетики, майстер спорту України Станіслав Сеник, срібна призерка літньої універсіади-2013, I та II Європейських ігор, самбістка Олена Сайко та чемпіон України, триразовий учасник Чемпіонату Європи та дворазовий учасник Чемпіонату світу з боксу, тренер-викладач Івано-Франківської обласної дитячо-юнацької спортивної школи, майстер спорту України, захисник-нацгвардієць Михайло Селіванов.

Олімпійський прапор з побажаннями для всіх учасників III Європейських ігор провідні спортсмени передали Євгену Марусяку, учаснику зимових Олімпійських Ігор-2022, переможцю етапу Континентального Кубка зі стрибків на лижах з трампліна, рекордсмену України зі стрибків на трампліні К90, майстру спорту України.

Усі учасники Всеукраїнського Олімпійського дня мали змогу відчути себе справжніми олімпійцями та долучитися до традиційного Олімпійського забігу. А на імпровізованих майданчиках відомі спортсмени та тренери з різних видів спорту передавали свої знання та вміння підростаючому поколінню і бажаючим познайомитися зі спортом. Зокрема, на святі було представлено легку атлетику, бадмінтон, настільний теніс, стрільбу з лука, штовхання ядра, бокс, дзюдо, таекван-до, спортивну гімнастику, фехтування. Для наймолодших – локації: «Спорт для всіх», «крейданута фізкультура» і «павутинки».

Артисти продюсерського центру «STAR TEAM» та співачка Аніта подарували жителям та гостям міста музичні композиції та святковий настрій. За участь у забігу всі «марафонці» отримали символічні нагороди та сертифікати. Несподіванкою для юних спортсменів став розіграш подарунків.

Девізом цьогорічного Олімпійського дня є «Україна в колі друзів. Рухаємося разом до ПЕРЕМОГИ заради МИРУ!». Саме в такому дусі й відбулося справжнє олімпійське свято на Прикарпатті.

Детальніше - за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=7fKZl2oDte4

Медіа