Львівщина гостинно зустріла олімпійців із усієї України
10 Червня 2023 Поділитися

Протягом 7-9 червня цього року на Львівщині відбулось виїзне засідання Асоціації олімпійців України. Ініціювала проведення такого семінару очільниця Асоціації, срібна призерка Ігор ХХII Олімпіади з академічного веслування, п'ятиразова чемпіонка світу, заслужений майстер спорту України Ніна Уманець. Участь у заході взяли титуловані спортсмени – представники усіх областей України, серед яких: Олімпійські чемпіони Юрій Чебан (веслування, Одеська область), Сергій Нагорний (Хмельницька область), Ольга Стражева (спортивна гімнастика, Запорізька область), Олена Білосюк (біатлон, Тернопільська область), призери Олімпійських ігор різних років Василь Станкович (фехтування, Закарпатська область), Андрій Котельник (бокс, Львівська область), Лариса Заспа (гандбол, Київ), Ірина Янович (велосипедний спорт, Луганська область), Сергій Чернявський (велосипедний спорт, Вінницька область), Валерій Андрійцев (вільна боротьба, Київська область), Олена Петрова (біатлон, Сумська область), Сергій Машуренко (дзюдо, Волинська область), Валентина Цербе-Несіна (біатлон, Чернігівська область).

Приєднався до учасників семінару і президент НОК України, Міністр молоді та спорту України, Олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт. У рамках робочого візиту на Львівщину він  зустрівся із начальником управління молоді і спорту Львівської ОВА Романом Хім’яком та ознайомився з поточним станом справ на  держпідприємстві «Арена Львів», яке у перші місяці стало прихистком для вимушено переселених осіб. Згодом стадіон відновив свої прямі функції. І нещодавно на «Арені Львів» відбулися останні матчі сезону 2022/23 Прем'єр Ліги України та Кубку України з футболу.

 

Разом із заступником голови Львівської обласної ради Юрієм Холодом Вадим Гутцайт взяв участь у спільному засіданні Асоціації олімпійців України та Олімпійської ради Львівщини з нагоди Міжнародного Олімпійського дня, під час якого разом із учасниками засідання підписали звернення до міжнародної олімпійської спільноти про недопуск спортсменів з росії та білорусі до усіх міжнародних змагань, зокрема й Олімпійських ігор-2024 у Парижі.

 

У промові до учасників засідання президент НОК України Вадим Гутцайт подякував присутнім за згуртованість та єдність у вирішенні важливих питань, за досягнення у спорті, активну позицію й відданість справі навіть в умовах війни. Ніні Уманець, голові Асоціації олімпійців України, та Юрію Турянському, голові відділення НОК України у Львівській області, лідер олімпійського руху в Україні подякував за надану можливість для живого спілкування й обміну досвідом представникам із різних видів спорту та різних куточків нашої держави.

 

У рамках виїзного семінару його учасники прослухали низку лекцій про українську національну ідею та російський імперіалізм, актуальні питання прикладної психології, суспільний розвиток у воєнний час, спортивно-гімнастичний рух Західної України. 

 

Також олімпійці зустрілися зі школярами Зашківського ліцею імені Євгена Коновальця, який входить до мережі шкіл олімпійської освіти, та з нагоди відзначення Олімпійського дня-2023 провели спільну руханку. 

 

Протягом кількох днів учасники заходу відвідали Архикатедральний собор Святого Юра у Львові та монастир Св. Миколая у селі Крехів, історико-меморіальний музей Євгена Коновальця, познайомилися з історичною спадщиною міста Жовква та Потелич, побували на збірному військовому цвинтарі.

Підбили підсумки роботи та обговорили плани подальшої діяльності Асоціації олімпійців України під час робочого засідання. «Рухаємось до ПЕРЕМОГИ заради МИРУ!» - гасло цьогорічного Олімпійського дня. А також – настанова для кожного олімпійця в Україні.

Медіа