- НОК України
- Новини
-
Олімпійські змагання
- Олімпійські ігри
- Юнацькі Олімпійські ігри
- Європейські ігри
- Всесвітні пляжні ігри
- Європейські юнацькі олімпійські фестивалі
- Виступи українців на Олімпійських іграх
- Виступи українців на Юнацьких Олімпійських іграх
- Виступи українців на Європейських іграх
- Виступи українців на Європейських юнацьких олімпійських фестивалях
- Доброчесність спорту
Наймолодшим дебютантом III Європейських ігор у Польщі є текбол, який народився лише 2012 року в Угорщині, але дуже швидко набирає популярність у світі. Цей вид спорту, який нагадує поєднання футболу і настільного тенісу, вже розвивається і в Україні. На змаганнях у Кракові наша збірна представлена 4 атлетами – Дмитром Шевчуком, Олегом Усиченком, Катериною Фесенко і Дар’єю Зеленською.
Після трьох днів змагань українці, на жаль, залишаються без нагород, хоча покладали надії на турнір в міксті, де виступали Шевчук і Фесенко. Але після впевненої перемоги над Хорватією, Катерина травмувалася у поєдинку із Сербією (0:2). І хоча наші спортсмени боролися до останнього, у вирішальному матчі групового етапу поступилися Вірменії – 1:2.
«Засмучені, що не вийшли з групи до чвертьфіналу, але це спорт. Зірвав голос, тому що кричав під час матчу, емоції були сильні. Моя партнерка у другому матчі зазнала травми – підвернула ногу, але дякую їй, що дограла. Так, хотілось виступили краще, було завдання вийти до 1/4 фіналу, але ми не змогли його виконати», - розповів пресслужбі НОК України Дмитро.
Шевчук відмітив, що в Україні текбол з’явився у 2018-му – у серпні вони поїхали на свої перші змагання, а наприкінці року виступили на чемпіонаті світу: «Техніка у нашому виді – з футболу, з тенісу тільки стіл. А взагалі, можна сказати, що це така інтенсивна інтелектуальна гра».
На жаль, через війну у команди немає можливості готуватися разом. Дмитро за день до початку повномасштабного вторгнення рф виїхав з України на змагання і зараз мешкає і тренується в Португалії. Дівчата, які приїхали грати до Кракова, залишаються в Україні, а партнер Шевчука – з родиною у Польщі.
«Тому ми, на жаль, тренуємося в різних містах. Але, звичайно, коли є можливість, ми один до одного приїжджаємо і готуємось разом», - додав Дмитро.
Спортсмен підкреслив, що потрапляння текболу до програми Євроігр, є великим кроком вперед для цього виду, як у світі, так і в Україні.
«Ми представляємо на цих змаганнях нашу країну, а оскільки столи поставили на центральній площі Кракова, то велика кількість людей приходить на нас дивитись. А як ми виграємо війну з Росією, то обов’язково проведемо якийсь великий турнір в Україні, в центрі Києва, на Хрещатику. Будемо робити все, для того, щоб організувати великі змагання і так само багато людей приходило на них», - розповів Дмитро.
1 липня у Кракові відбудуться парні чоловічі змагання з текболу, де українці також розраховують вийти з групи та дати бій фаворитам.