Олімпійський урок пройшов для вихованців Львівського коледжу спорту
12 Вересня 2023 Поділитися
Олімпійський урок пройшов для вихованців Львівського коледжу спорту

З нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту та в межах Всеукраїнського олімпійського уроку та Європейського тижня спорту (#BeActive), учні та студенти одного з провідних в Україні закладів спортивного профілю – Львівського фахового коледжу спорту – взяли участь у щорічній традиційній першості з легкоатлетичного кросу.

Серед почесних гостей святкового спортивного дійства були титуловані спортсмени – випускники коледжу різних років, зокрема: учасник двох зимових Олімпіад, заслужений тренер України Олег Жеребецький; триразовий призер чемпіонатів світу, переможець та призер чемпіонатів Європи, член національної збірної команди України з вільної боротьби Данило Стасюк; триразовий призер чемпіонатів Європи, багаторазовий чемпіон України, член національної збірної команди з вільної боротьби Юрій Ідзінський; багаторазовий чемпіон України, володар Кубків України, учасник чемпіонатів Європи та Кубків світу, член національної збірної команди з водного поло Юрій Маметьєв.

До учасників святкового дійства звернулися директор коледжу, кандидат наук з фізичного виховання та спорту Андрій Окопний, член Олімпійської академії України, кандидат наук з фізичного виховання та спорту Олексій Лях-Породько, кожен з яких наголосив на цінностях сучасного спорту й на тому, що проведення Олімпійського уроку та спортивних змагань є можливим сьогодні тільки завдяки героїчним зусиллям Збройних сил України.

Гості та учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять про вихованців Львівського спортколеджу, які віддали своє життя за українське мирне небо, а серед них титуловані свого часу спортсмени: Дмитро Сидорук (стрільба з лука), Іван Бідняк (кульова стрільба), Артур Гриценко, Олександр Кортун (футбол), Олег Пелехатий, Роман Кава, Владислав Келеман (вільна боротьба) та Герой Небесної Сотні, Герой України Анатолій Жаловага (гандбол).

Було також зазначено, що напередодні Дня фізичної культури і спорту, студенти коледжу мали можливість в онлайн-режимі поспілкуватися з президентом України Володимиром Зеленським, який в Києві вручив високі державні нагороди переможцям та призерам Європейських Ігор-2023. Серед них такі відзнаки отримали й четверо випускників колежу: вихованці відділення кульової стрільби Анастасія Німець, Павло та Юлія Коростильови, каноїстка Валерія Терета.

Забіги юнаків та дівчат на кросових дистанціях довжиною 1000 та 2000 м алеями Стрийського парку Львова відбулися за підтримки відділення НОК України у Львівській області. Але спершу відбулися показові виступи вихованців відділень фехтування, боксу, гандболу та футболу.

Участь у легкоатлетичних забігах та Олімпійському уроці в межах #BeAcive взяли понад 200 юних спортсменів, які представляли спортивні відділення з 13-ти олімпських видів спорту.

Серед кращих на бігових дистанціях у своїх вікових групах стали: Анна Вірван, Ірина Борисюк, Дмитро Данилюк, Дарина Зайшла, Руслан Кіт (вільна боротьба), Катерина Півторак (художня гімнастика), Олексій Момот, Володимир Козлюк (водне поло), Марина Шеремет (фехтування), Ольга Пилипчук (бокс) та інші. Усі переможці та призери отримали грамоти, медалі й подарунки від НОК України.

Окрім суто спортивного змагання, цей захід засвідчив й своє головне покликання – наголосити на олімпійських та європейських цінностях, сприяти усвідомленню значення здорового способу життя та вихованню почуття патріотизму, гордості за спортивні успіхи на славу свого навчального закладу й України.

Медіа