На порядку денному Комісії НОК України «Жінки в спорті» – підвищення ролі жінок в олімпійському русі
14 Вересня 2023 Поділитися
На порядку денному Комісії НОК України «Жінки в спорті» – підвищення ролі жінок в олімпійському русі

Сьогодні, 14 вересня, відбулося чергове засідання Комісії Національного олімпійського комітету України «Жінки в спорті» під головуванням голови Комісії Лариси Заспи. Засідання відбулося у змішаному форматі, що дозволило усім членам Комісії долучитися до обговорення актуальних питань, хоч і віддалено.

Участь у заході взяв також президент НОК України Вадим Гутцайт. Він висловив колегам свою повагу і подякував за активність та ініціативність щодо розвитку олімпійського руху в Україні.

Одне із питань, винесених для обговорення під час засідання Комісії, – Стратегія МОК щодо гендерної рівності у спорті. Серед пріоритетних завдань для національних олімпійських комітетів є залучення та збільшення представництва жінок на керівних посадах у всіх спортивних організаціях.

 

Члени Комісії дійшли згоди щодо необхідності більш предметного вивчення даного питання у розрізі національних федерацій та інших суб’єктів олімпійського руху. Після узагальнення та аналізу зібраної інформації Комісія повернеться до обговорення порушеного питання з напрацюванням практичних рекомендацій для забезпечення гендерної рівності у спорті.

Сьогодні за підсумками засідання Комісії було вирішено відродити проведення конкурсу та вручення спеціальної нагороди НОК України – «Жінки та спорт». Після тривалої перерви через поширення епідемії COVID-19 та війну в Україні цей конкурс не проводився. Але наразі жінки в Україні, у тому числі у сфері спорту, відповідально та професійно продовжують виконувати свої завдання та активно долучаються до загальносуспільних процесів. І це, беззаперечно, заслуговує на увагу та повагу. Тож відновлення конкурсу «Жінки та спорт» має стати гідним заохоченням їхньої праці.Окреслені під час засідання питання та завдання, як і рішення щодо проведення конкурсу будуть враховані у роботі Національного олімпійського комітету України уже найближчим часом.

Медіа