Олімпійський урок крокує Сумщиною
15 Вересня 2023 Поділитися
Олімпійський урок крокує Сумщиною

Одразу у чотирьох навчальних закладах у Сумській області під патронатом обласного відділення НОК України проведено Олімпійський урок.

На стадіоні ім. В. Окіпного у м. Ромни у рамках Всеукраїнського проєкту «Олімпійський урок» відбувся спортивний захід «Подорож до Олімпійської вершини. Разом до Перемоги!». У змаганнях взяли участь вихованці Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного та Роменської ДЮСШ ім. П. Калнишевського.

Гостями Олімпійського уроку стали: міський голова м. Ромни Олег Стогній, заслужений майстер спорту України, срібна призерка зимових Олімпійських ігор 1998 року в Нагано, 10-кратна призерка чемпіонатів світу, голова Сумського обласного відділення НОК України Олена Петрова, начальник відділу освіти Роменської міської ради Ірина Івницька, начальник відділу молоді і спорту виконавчого комітету Роменської міської ради Володимир Мельник.

Очільник громади Олег Стогній у вітальній промові зазначив, що спортсмени, здобуваючи перемоги на міжнародних змаганнях, доводять всьому світові, що українці – сильні та талановиті. За відданість спорту й виховання талановитих спортсменів Олена Петрова вручила Подяку Національного олімпійського комітету України Дмитру Богушу –  тренеру-викладачу Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного.

Після урочистої частини усі учасники заходу виконали патріотичний танцювальний флешмоб «Разом до перемоги!». Спортивна частина Олімпійського уроку складалася з різноманітних естафет і цікавої вікторини. 5 команд по 10 учасників у кожній змагалися за звання кращої, наслідуючи олімпійське гасло «Швидше. Вище. Сильніше. Разом».

За підсумками змагань І місце виборола команда відділення «Дзюдо», ІІ місце – команда відділення «Легка атлетика», ІІІ місце – команда відділення «Гімнастика спортивна» Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного.

 

Завітав Олімпійський урок і до юних футболістів Обласного ліцею «Барса». Близько 60 вихованців закладу 2007-2011 р.н. виконали олімпійську руханку разом із стипедніатом відділення НОК України в Сумській області Анастасією Семернєю. Після чого юні футболісти змагалися у спортивних естафетах, в яких продемонстрували спритність та швидкість.

На зустріч із футболістами завітали: начальник Сумського відділення (філії) Комітету з фізичної культури та спорту Владислав Маслов та голова Сумського обласного відділення НОК України, срібна призерка Зимових Олімпійських ігор 1998 року в Нагано, біатлоністка Олена Петрова. Вони привітали ліцеїстів зі святом та побажали успіхів у житті й спорті, а також вручили всім дітям подарунки.

 

У Сумській ЗЗСО І-ІІІ ступенів №15 для учнів 5-х класів Всеукраїнський Олімпійський урок проведено під гаслом «Спорт єднає».

Розпочався Олімпійський урок з виступу учениці 5 – Б класу Дар’ї Меденцової, яка виконала пісню «Наше небо». Зьвітальними словами до учнів звернулися директор школи Світлани Гончаренко, голова Вiддiлення Національного олімпійського комітету в Сумській області, срібна призерка Олімпійських ігор, заслужений майстер спорту України з біатлону Олена Петрова та український атлет, учасник чемпіонату Європи з легкої атлетики серед молоді 2021, випускник школи цієї школи Ярослав Демченко.

Під час Олімпійського уроку учні дізнались історію Олімпійських ігор, значення Олімпійських ігор для світу та переглянули фільм «15 цікавих фактів про Олімпійські ігри».  Увагу дітей було зосереджено на ролі волонтерів, організаторів та спортсменів у цьому процесі. Отриманні знання закріпили, відповідаючи на питання олімпійської вікторини. Із задоволенням учні долучилися і до спортивної естафети.

 

Особливістю Олімпійського уроку є заохочення дітей та молоді до занять фізичною культурою та спортом. Тож відділення НОК України в Сумській області подбало про подарунки для переможців змагань та учасників усіх заходів.

Медіа