Олімпійський урок стартував у освітянських закладах Хмельницького
18 Вересня 2023 Поділитися
Олімпійський урок стартував у освітянських закладах Хмельницького

Олімпійський тиждень у Хмельницькому розпочався з Олімпійського уроку в середній загальноосвітній школі I-III ступенів № 22 імені Олега Ольжича. Захід для учнів закладу організувало Відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області.

Понад 280 учнів 5 та 6 класів, керівники навчального закладу і вчителі фізичного виховання разом із представником регіонального відділення НОК України на пришкільному майданчику урочисто дали старт олімпійському тижню на Хмельниччині.

У вітальній промові директор школи Лариса Федорова побажала всім змістовного і корисного дозвілля у стилі олімпійців, а також закликала всіх разом виголосити олімпійський девіз: «Швидше, вище, сильніше — разом!».

Перший заступник голови відділення НОК у Хмельницькій області Віктор Флентін, повідомив учасникам заходу про найвагоміші успіхи провідних спортсменів подільського краю в поточному році на міжнародних аренах: здобуття іменних олімпійських ліцензій на Ігри-2024 в Пекіні подружжям Романчуків (Михайла – у плаванні та Марини Бех-Романчук – у легкій атлетиці) та про здобуті стрілками нагороди на чемпіонаті світу.

Віктор Флентін закликав усіх регулярно займатися спортом, а належні умови для цього в місті Хмельницькому наразі створені – є спеціально облаштовані зали для занять із понад 30 олімпійських видів спорту. Для отримання додаткової інформації щодо влаштування в ДЮСШ, наявні спортивні заклади обласного центру чи просто для поглиблення знань про олімпійський рух в Україні представник відділення запросив усіх зацікавлених відвідати офіс відділення НОК.

Урочиста частина закінчилась запаленням символічного олімпійського вогню, який міг потримати кожен учень. Усі разом виконали руханку. А далі щодня, відповідно до затвердженого графіку, у школі відбуваються змагання з кульової стрільби, мініфутболу, волейболу, настільного тенісу, бадмінтону і веселі старти для наймолодших.

У день відкриття Олімпійського тижня Віктор Флентін провів також Олімпійський урок для школярів 4-а класу. Під час уроку він розповів про спортсменів області та цієї школи зокрема.

Серед випускників ЗОШ № 22 –легкоатлети Віта Паламар та Дмитро Островськиий. Заслужений майстер спорту Віта Паламар ще школяркою встановила рекорд України в стрибках у висоту серед дівчат та юніорок – 1,91м, а в подальшому увійшла до світової когорти найсильніших серед жінок у цій дисципліні. На чемпіонаті світу з легкої атлетики у приміщенні (2008 р., Валенсія) вона виграла бронзову медаль у змаганнях зі стрибків у висоту з результатом 2,01 м, що стало національним рекордом України. За свою професійну спортивну кар’єру Віта досягла двох олімпійських фіналів (2000 р., Сідней та 2008 р., Пекін), перемогла на літній Універсіаді (2001 р., Пекін), була визнаною кращою легкоатлеткою України 2005 року.

У цій школі навчалась і  найшвидша людина Хмельниччини – Дмитро Островський, на рахунку якого – рекорди області в бігу на 60, 100, 200, 400 метрів, а також «бронза» чемпіонату Європи з естафетного бігу серед дорослих ( 2010 р., Берген). Свої перші нагороди на всеукраїнських та міжнародних змаганнях на спринтерських дистанціях та в стрибках у довжину серед юнаків і юніорів він здобув ще будучи школярем.

Такі розповіді надихнули дітей та спровокували усмішки й багато запитань про спорт. Найактивніші учасники Олімпійського уроку отримали нагородну сувенірну продукцію НОК. Призери змагань за програмою змагань Олімпійського тижня також будуть відзначені після підведення загальних підсумків.

Медіа