Національна платформа доброчесності спорту: від перших результатів до планів на майбутнє
20 Вересня 2023 Поділитися
Національна платформа доброчесності спорту: від перших результатів до планів на майбутнє

Розвиток олімпійського руху в Україні, об’єднання спортивної спільноти задля вирішення актуальних питань, зокрема і захисту цілісності спорту та спортивної етики, – пріоритет діяльності Національного олімпійського комітету України.

19 вересня в Олімпійському домі відбулась зустріч Національної платформи доброчесності спорту із представниками федерацій з ігрових видів спорту. Захід організовано у співпраці Міністерства молоді та спорту України, Національного олімпійського комітету України та компанії  «FAVBET».

Міжвідомча робоча група «Національна платформа доброчесності спорту»  була створена у контексті виконання положень Конвенції Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями. До складу групи входять представники державних органів, спортивних організацій та приватного сектору, а координація діяльності здійснюється Мінмолодьспортом. Головна мета цієї інституції – захист цілісності спорту та спортивної етики.

У рамках цієї зустрічі перший віцепрезидент НОК України, заступник голови міжвідомчої робочої групи «Національна платформа доброчесності спорту»  Олексій Перевезенцев поінформував учасників заходу про діяльність Міжнародного олімпійського комітету та Національного олімпійського комітету України щодо протидії маніпулюванням у спорті, розроблені ними документи та органи, уповноважені впроваджувати політику доброчесності спорту.

Окрему увагу учасників було акцентовано на роботі «гарячої лінії» МОК з питань доброчесності спорту та типових правилах для національних спортивних федерацій, розроблених на виконання Кодексу олімпійського руху щодо запобігання маніпулюванням спортивними змаганнями.

Секретар міжвідомчої робочої групи Наталія Радчук презентувала діяльність Національної платформи доброчесності спорту та її вебсайт (fairsport.gov.ua). Вона представила перші результати роботи та статистику опрацьованих міжвідомчою робочою групою повідомлень про маніпулювання спортивними змаганнями, а також поінформувала про проведені та заплановані  заходи з підвищення обізнаності представників спортивного руху про небезпеку маніпулювання спортивними змаганнями та їх наслідки.

Для підвищення обізнаності з даного питання за участі представників національних федерацій з ігрових видів спорту відбулося обговорення різних випадків порушень доброчесності у спорті, механізми протидії маніпулюванням спортивними змаганнями у спортивних організаціях, а також кращі міжнародні та національні практики запобігання протиправного впливу на хід спортивних змагань.

У подальшому планується продовжити практику проведення заходів та зустрічей з федераціями з різних видів спорту, менеджментом спортивних клубів задля формування в Україні потужної спільноти, яка стоїть на захисті доброчесності спорту.

Медіа